Vos tik ištarus vardą Ronaldo, iškart prieš akis iškyla Portugalija

By | 2014-09-17

Vos tik ištarus vardą Ronaldo, iškart prieš akis iškyla Portugalija

Portugalija – pietietiško gyvenimo lopšys

Yra tokia šalis, kurios vakarinį pakraštį Atlanto vandenynas skalauja. Rytuose ji apsupta Ispanijos kaimynystės, o sostinės vardas – Lisabona pakrikštytas. Žinoma, tai Portugalija, be galo įdomi Europos vieta.

Kraštas stulbinantis, o čia ir pigių skrydžių vedini lėktuvai iš Lietuvos leidžiasi. Ši šalis visus metus kviečia užsukti, susipažinti, pailsėti ir maloniai praleisti laiką. Jei mėgstate ilgus ir smėlėtus paplūdimus, tai jums pasisekė. Portugalija gali pasigirti velniškai ilga pakrante, kur ne tik smėlio visiems poilsiautojams užtenka, bet ir yra į ką pasižiūrėti, o jei mėgstate vandens sportą ir banglentę jau įvaldėte. Skriskite čia, nepasigailėsite.

Nepamirškime ir jūros gėrybių. Jų čia yra apsčiai. Akivaizdu, kad maistas bus šviežias, tą pačią dieną pagautas ir nepakartojamo skonio. Beje, portugalai perkrauti maisto nemėgsta, jiems patinka natūralus jo skonis. Genialumas slypi paprastume. Pagalvokime ir apie šalies klimatą bei orą. Jei ispanai susiduria su varginančiais karščiais, Portugalijoje situacija yra šiek tiek kitokia. Žinoma, už malonius ir vėsinančius vėjus reikia padėkoti didžiajam Atlantui, bet tai nereiškia, kad saulė čia nešviečia. Praktiškai kiekvieną dieną, o pasitaikantis lietus, tik atvėsina paplūdimyje įkaitusį kūną.

Su šalies istorija geriausia susipažinti Lisabonoje. Miestas yra kupinas pietietiško žavesio bei per kelis amžius susiformavusios architektūros. Ši šalis, regis, visada mokėjo susigyventi su sunkumais, o jų buvo nemažai. Matyt, todėl ir atsidaro Fado muzika, kuri yra kupina nostalgijos, ją perteikia dainininkas, o akustinė gitara tik dar labiau sustipriną dramatiškumo įspūdį. Šalyje saulė šviečia per tris tūkstančių valandų, o apie ją dažniausiai kalbame su liūdesiu.

Nebijokite, liūdėti čia nereiks. Galima juk pasimėgauti geru vietiniu vynu. Jis, beje, nėra brangus, o vietinis portas išvis nepakartojamas. Vakarais ir naktimis jaunimas renkasi į miesto gatves, jos užsipildo maloniu šurmuliu bei juoku. Aišku, kad ne visi mėgsta ilgai užsibūti miesto šurmulyje. Ne bėda, galima aplankyti ir kitus mažesnius miestelius, kurie savo išvaizdi ir istorija pritrenkia ne vieną pasaulio turistą. Sintra, Evora, Tavira, tai tik keli Portugalijos perlai, kurie atostogas paverčia nepakartojamomis.

Taigi, vos tik ištarus vardą Ronaldo, iškart prieš akis iškyla Portugalija. Abejoti daug nereikia, geriau susikraukite lagaminus, įsigykite pigius lėktuvo bilietus ir atvykite į Portugaliją.

Taip pat pasidomėkite:

Internetu bilietai.