Vairavimo mokyklos norintiems išmokti vairuoti

By | 2014-12-02

Vairavimo mokyklos norintiems išmokti vairuoti

Svajojate vairuoti motociklą ar automobilį? Svajoti nepakanka, todėl jus sudomins organizuojami a kategorijos vairavimo kursai Vilniuje, Kaune ar kituose mūsų šalies miestuose. Laikantis nustatytų reikalavimų ir atitikus keliamus kriterijus galima labai greitai mėgautis važiavimu motociklu, arba po Vilnių važinėti automobiliu.
Svarbiausias kriterijus norintiems gauti teisę vairuoti motociklą – amžius. A kategorijos vairuotojai privalo būti sulaukę 18 metų. Tiesa, ši kategorija tinkama tik tiems, kurie vairuos motociklą, kurio darbinis tūris viršija 125 cm3 ir/arba galia viršis 11 kW. Dar vienas svarbus niuansas. Jei norėsite vairuoti galingesnius motociklus, kurių galia viršija 25 kW, tai turėsite turėti dvejų metų vairavimo patirtį vairuojant mažesnės galios transporto priemones.
A kategorijos kursų trukmė priklauso nuo vairavimo mokyklos Vilniuje ir besimokančiojo susitarimo. Įprastai tai yra 40 akademinių valandų. Taip pat labai svarbi dalis – praktiniai vairavimo užsiėmimai. Juos galima lankyti tik pristačius medicininę pažymą ir išklausius teorines žinias. Šioje vietoje galima paminėti, kad daugelis būsimųjų motociklų vairuotojų renkasi tas mokymo įstaigas, kuriose galima praktikuotis važiuoti su to pačio modelio motociklu, kuriuo reikės laikyti valstybinį egzaminą.
Šiuo metu dažnai siūlomi a kategorijos kursai Vilniuje. Kai kurie mokiniai susiduria su klausimu, ką pasirinkti? Nevertėtų susižavėti pačiomis žemiausiomis kainomis, kurios siūlomos nesenai pradėjusiose veiklą vykdyti įstaigose. Dažniausiai kainos yra apie 1000 litų. Priklausomai nuo vairavimo mokyklos ir programos ji gali būti mažesnė ar didesnė. Rinkitės patikimas ir jau ne vienerius metus dirbančias mokyklas. Jose dirba profesionalūs instruktoriai, o naujausias kelių eismo taisykles išdėsto patyrę mokytojai. Įsitikinti jų kompetencija galima tiek apsilankius mokykloje, tiek ir susiradus interneto svetainėje pateikiamą informaciją.
Dažnai manoma, kad vairuoti motociklą nėra sudėtinga, todėl ir mokytis KET nėra būtina. Tai nėra teisinga. Vairuojant svarbiausia – užtikrinti saugumą sau ir kitiems eismo dalyviams. Bet kuri transporto priemonė, nesvarbu ar tai motociklas, ar automobilis, ar mopedas privalo būti ne tik techniškai tvarkinga, bet ir būti tinkamai vairuojama. Laikytis kelių eismo taisyklių būtina mums visiems. Priešingu atveju keliuose kiltų chaosas ir neišvengtume skaudžių avarijų. Svarbu suprasti, kad motociklas yra transporto priemonė, kuri skirta susisiekimui.

Papildomi vairuotoju kursai
Kasmet vis daugiau žmonių nusprendžia įgyti vienokias ar kitokias vairavimo kategorijas. Vairavimas ir transporto priemonės tapo įprasta mūsų visų gyvenimo dalimi. Greitas susisiekimas ir nepriklausomybė nuo viešojo transporto daugeliui tapo prioritetu. Belieka tik išmokti gerai ir saugiai vairuoti.

Straipsnis parašytas: 2014-12-02