Važiuojant į Nidą galima atrasti ir Juodkrantę

By | 2015-03-06

Važiuojant į Nidą galima atrasti ir Juodkrantę

Poilsis Juodkrantėje
Tikriausiai daugelis sutiks, kad viena iš pačių gražiausių visos Lietuvos vietų yra Kuršių nerija. Šis pusiasalis skiria Baltijos jūrą nuo Kuršių marių. Labai populiarus poilsis Juodkrantėje. Tai viena iš lankomiausių gyvenviečių šioje gražios gamtos vietoje.
Unikalus gamtos kampelis. Taip daugelis čia apsilankiusių apibūdina šią vietą. Susižavėjimo vertos smėlio kopos, banguojanti jūra ir marios, gražieji miškai ir gyvenvietės su savo daugelio amžių istorija. Lankantis Juodkrantėje būtina užlipti į garsųjį Raganų kalną. Kadaise ant jo buvo rengiamos Joninių šventės. Dabar visi norintys gali ne tik pasigrožėti gamta, bet ir medinių skulptūrų ekspozicija. Ji yra po atviru dangumi. Tema – pasaulis, kuriame gyvena mistinės būtybės: raganos, velniai. Taip pat yra ir skulptūrų skirtų Neringos legendų herojams. Mėgstantys pasivaikščiojimus neaplenkia L. Rėzos gatvės palei kurią eina krantinė. Joje yra įdomi „Žemė ir vanduo“ akmens skulptūrų ekspozicija.
Atvykę į Juodkrantę poilsiautojai aplanko ir kitas lankytinas Kuršių nerijos vietas. Viena iš mėgstamiausių – Švyturys esantis ant Urbo kalno. Jis žymus tuo, kad yra vienas iš didžiausių ir svarbiausių Lietuvos pajūrio švyturių. Šiuo metu lankytojai užlipę ant kalno pamatys 29,3 metrų aukščio švyturį. Daugeliui poilsis Juodkrantėje asocijuojasi su Kuršių nerijos gamta. Ji išties kerinti, o ir gražių vietų čia tikrai netrūksta. Viena iš tų, kurią tikrai verta aplankyti – Kuršių nerijos nacionalinis parkas. Jis užima 264,74 kvadratinius kilometrus žemės ploto. Jame saugomas Kuršių nerijos didysis kalnagūbris, mirusios ir senosios parabolinės kopos, augalija, gyvūnija ir daugelis kitų svarbių gamtos objektų. Verta paminėti ir tai, kad ne tik gamtos objektai saugomi šiame parke, bet ir kultūros paveldo. Tai etnografinės žvejų sodybos, vilos esančios čia įkurtose gyvenvietėse (Preilos, Nidos, Juodkrantės, Pervalkos ir Smiltynės) bei kiti svarbūs architektūros pastatai.
Susipažinus su šių vietų gamta, kultūra bei architektūra galima leistis į pramogas. Jų čia tikrai netrūksta, ypatingai vasaros laikotarpiu. Daugybė koncertų, renginių ir švenčių neleis nuobodžiauti. Ne mažiau dėmesio sulaukia įvairios ekskursijos žadančios nuotykius ir pažinimo džiaugsmą. Linksmai ir turiningai praleisti laiką nebus sudėtinga. Svarbu tik atsirinkti norimas pramogas, kad būtų paprasčiau susiplanuoti viešnagės laiką.

Taigi, važiuojant į Nidą galima atrasti ir Juodkrantę.
Tokioje gražioje vietoje kaip Juodkrantė visuomet gausu poilsiautojų. Kiekvieno iš jų laukia ne tik nepamirštamas poilsis, bet ir įspūdžiai. Gamtos grožis pakerės kiekvieną šios gyvenvietės svečią ir neleis pamiršti čia patirtų įspūdžių.

Taip pat skaitykite:

Straipsnis parašytas: 2015-03-06