Riebalų gaudyklės valymas priemonėmis. Granulės!

By | 2019-02-15

Riebalų gaudyklės valymas atpinga, jei naudojamos granulės. Kiekvienas pramonės sektorius privalo užtikrinti švarią aplinką. Kad generuojami teršalai nepatektų į gamtą ir jos neužterštų. Tokio proceso suvaldymui yra naudojami taip vadinami atskirtuvai. Tai pirminiai valymo įrenginiai, kurie užkerta kelią teršalų patekimui į tolimesnį nuotekų cirkuliavimą. Maisto gaminimo įmonės ir maitinimo įstaigos žino ką reiškia riebalų gaudyklė. Tai itin veiksmingas įrenginys riebalų atskyrimui nuo nuotekų.

Riebalų gaudyklės valymas

granulės riebalų skaidymui

Nors atskirtuvas skirtas valyti teršalus iš nuotekų pirminėje stadijoje, prižiūrėti privaloma ir pačias gaudykles. Jei generuojama mažai nuotekų bet su padidintu teršalų procentu jose, riebalų gaudyklė gali užsikimšti greičiau nei manoma. Atsiradus netikėtoms problemoms, gali kilti grėsmė ir gamybai bei maitinimo procesui. Kai neveikia riebalų gaudyklė taip kaip reglamentuoja LR Aplinkos ministerijos teisės aktai, teršalais galima užteršti didelį gamtos plotą ir sulaukti piniginių bei veiklos stabdymo sankcijų. Kad taip nenutiktų, privalu riebalų atskirtuvus valyti reguliariai. Tai darome keliais būdais, mechaniniu, kas kainuoja nemažai. Ir pigesnis variantas – gaudyklių valymas granulėmis.

Valymas granulėmis ir kainų skirtumas

Riebalų gaudyklės valymas kainuoja nemažus pinigus. Jei pasidomėjote, tai viena valanda kainuoja apie 120 eurų. Su PVM ar be sunku pasakyti, bet paslauga nėra iš pigiųjų. Atskirtuvų valymas verčia išlaidauti. Tad koks kainų skirtumas tarp mechaninio ir valymo granulėmis? Riebalų gaudyklės valymas granulėmis gali kainuoti įvairiai. Tai priklauso nuo situacijos, problemos sudėties. Pavyzdžiui, 5 kilogramai Buksvarus.lt granulių kainuoja šiek tiek daugiau nei 200 eurų. Taip, kaina gan didelė investicijai, bet reikėtų atkreipti dėmesį į kitą dalyką. Buksvarus.lt rašoma, kad 5 kilogramų granulių pakanka iki 25 kartų išvalyti nedidelę riebalų gaudyklę. Pirminė dozė valymui yra apie 200 gramų. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad net ir panaudojus 2 kartus po 200 gramų granulių, Jūs išsivalysite atskirtuvą. Ir tai Jums kainuos vos 16 eurų su PVM. Be to, atskirtuvus valant granulėmis, nuo riebalų sankaupų išsivalo ir pati kanalizacija nuo gaudyklės iki valymo įrenginio. Tai reiškia, kad kamščių rizika sumažėja iki minimumo. Švarus vamzdynas – maksimali gamyba be sutrikimų. Granules galima naudoti ir riebalų gaudyklių priežiūrai, kad neatsirastų netikėtų kamščių nuotekų sistemoje.

Granulių veiksmingumas

Granulės reaguoja į karštą vandenį, kurio temperatūra yra aukštesnė nei 80 laipsnių. Prasidėjus reakcijai, teršalai gaudyklėse yra ištirpinami iki vandens konsistencijos. Pirma riebalų gaudyklės sekcija atsilaisvina nuo sukauptų teršalų. Gaudyklė pradeda vėl funkcionuoti maksimaliu pajėgumu. Skysti teršalai prateka per visas sekcijas bei filtrus. Suprantama, tai įvyksta, jei granulių kiekis valant buvo optimalus. Laikas, per kurį yra ištirpinami riebalai ir maisto likučiai yra vos 10-20 minučių. Granulėms, tiek laiko pilnai pakanka, kad sutvarkytų ir išspręstų susidariusią problemą Jūsų nuotekų sistemoje. Vos 8 eurus kainuojanti dozė valymui leidžia sutaupyti ne vienam verslininkui.

Rinkitės granules atskirtuvams ir Jūsų gamyba bus sklandi – Buksvarus.lt