Stogo danga. Čerpės geriau nei šiferis?

By | 2019-02-24

Didelis stogo dangų pasirinkimas verčia elgtis atsakingai: atsižvelgiant į tai, kad stogas  turės tarnauti labai ilgą laiką, svarbu  gebėti pasirinkti tinkamai. Tačiau, kad ir kaip bebūtų gaila, didelei dalia žmonių nepavyksta iš karto priimti teisingų sprendimų. Tad, ką daryti? Puikia išeitimi gali tapti dviejų stogo dangų palyginimai. Taigi, šį kartą palyginsime dvi dangas. Bus lyginama stogo danga – čerpės bei šiferis. Tie, kurie yra nekantrūs ir nenori skaityti teksto iki pabaigos, jau dabar galima susipažinti su svarbiausiu teiginiu – čerpės turi daugiau privalumų nei šiferis. Na, o tie, kurie laiko turi daugiau, turėtų nepraleisti ir progos, susipažinti su teiginiais, patvirtinančiais šią nuomonę.

Naudinga pasidomėti:

Stogo danga

stogo danga

 

Čerpės  tarnaus ilgiau nei šiferis

Siekdami suprasti, kuri iš dviejų stogo dangų yra geresnis pasirinkimas, galime jas lyginti pagal įvairius kriterijus. Na, o tarnavimo laikas yra vienas iš jų.

Taigi, lyginant būtent pagal šį kriterijų, tampa aišku, kad šiferis neturi jokių galimybių aplenkti čerpių: jei šiferis tarnauja kelias dešimtis metų, tai čerpių gyvavimo laikas siekia daugiau nei šimtą metų. Įspūdingas skaičius tikrai yra svarbus argumentas, kodėl čerpes labiau verta rinktis nei šiferį.

Čerpės atsparios mikroorganizmams

Šias dvi dangas galime lyginti ir pagal dar vieną kriterijų – ar jos yra atsparios mikroorganizmams? Belieka tik pridurti, kad šiuo klausimu taip pat laimi čerpės.

Bėgant laikui čerpės tik gražėja, o šiferio būklė gali pablogėti

Pats metas įvardinti ir dar vieną priežastį, dėl kurios, čerpes labiau verta rinktis nei šiferį. Pasirodo, jog jos laikui bėgant tik atrodo gražiau, o šiferio situacija – priešinga: bėgant laikui, jis atrodo prasčiau, gali netgi pradėti samanoti, pakeisti savo spalvą, išblukti ar patamsėti ir pan.

Čerpės gali atlaikyti kur kas didesnį krūvį

Snygis, audros ir panašūs faktoriai yra tos priežastys, dėl kurių labai svarbu, kad namo stogas galėtų atlaikyti net ir pačius didžiausius krūvius. Tačiau, kai kalbame apie tokias kriterijus kaip šis, verta pastebėti, kad čerpių bei šiferio kova taip pat nėra lygi – pirmoji stogo danga gali atlaikyti kur kas didesnį krūvį nei pirmoji.

Čerpės įkaista mažiau

Na, o pabaigai – dar viena priežastis, kodėl čerpės geriau nei šiferis: jomis dengtas stogas vasarą įkaisti mažiau, tad net pačią karščiausią vasaros dieną, namuose bus sveikatai palankesnis mikroklimatas. Čerpių ilgaamžiškumas ir natūralumas padės apsispręsti lengviau.