Vairavimo mokyklos siūlo ir papildomus kursus

By | 2015-02-06

Vairavimo mokyklos siūlo ir papildomus kursus

Papildomi kursai vairuotojams
Gyvenime dažnai nutinka įvairios situacijos kelyje. Kartais net to nenorėdami padarome nusižengimą. Ypatingai dažnai pažeidžiamos kelių eismo taisyklės tuomet, kai už vairo sėdi pradedantysis vairuotojas. Priežasčių gali būti įvairiausių, tačiau svarbiausia, kad vėliau nebūtų kartojamos tos pačios ar panašios klaidos. Po tokių pažeidimų reikalingi papildomi kursai vairuotojams, kurie organizuojami daugelyje vairavimo mokymo įstaigų, o vairavimo instruktoriai vėl nukreipia vairuotojus teisinga kryptimi.
Tokie mokymai nebuvo visuomet rengiami. Dar ne taip senai mes neturėjo šio įstatymo, tačiau siekiant užtikrinti saugumą kelyje Valstybinė kelių transporto inspekcija nustatė naują tvarką. Ji galioja tiems, kurie laikomi pradedančiaisiais vairuotojais. Tai asmenys, kurie turi A, A1, B ar B1 kategorijas bei atitinkamą vairavimo stažą. Pradedančiaisiais vairuotojais laikomi tie, kurių vairavimo stažas nesiekia 2 metų. Mokymai būtini tiems, kurie pažeidžia tam tikrus kelių eismo taisyklių punktus, pavyzdžiui, nustatomas neblaivumas ar viršijamas greitis. Pažeidimų gali būti daug, todėl visuomet svarbu vairuoti atsakingai, tačiau ne visuomet išvengiama tokių situacijų ir atimamos vairuotojo teisės. Štai tuomet ir tampa reikalingi papildomi vairavimo kursai vairuotojams.
Kursus organizuoja vairavimo mokyklos, tačiau tik tos, kurioms nustatyta tvarka buvo suteikta teisė organizuoti šiuos mokymus. Rinktis tikrai yra iš ko, todėl galima mokytis arčiausiai namų esančioje mokykloje, o galbūt jūsų prieš tai lankyta mokykla organizuoja ir papildomus mokymus, tuomet galima nieko kito neieškoti ir registruotis joje. Internete galima surasti papildomus kursus organizuojančių įstaigų sąrašą ir rinktis iš jo pagal gyvenamąją vietą.
Dažnai klausiama ar galima atidėti šiuos mokymus, tačiau verčiau per vienerius metus nuo pažeidimo, baigti reikalingus kursus. Toks terminas nustatytas ir jo laikytis būtina, nes to nepadarius ir uždelsus bus prarasta teisė vairuoti. Norint gauti vairuotojo pažymėjimą reikės iš naujo laikyti vairavimo egzaminą ir pažymėjimas bus suteiktas, ir vėl 2 metų laikotarpiui. Tokie apribojimai nebus taikomi, jeigu bus išklausyti papildomi kursai. Griežtesni reikalavimai taikomi tiems, kuriems vairuotojo tiesės atimtos, o ne padarytas kelių eismo taisyklių pažeidimas, nes nebaigus mokymo negalima susigrąžinti teisės vairuoti transporto priemones. Tai labai griežti apribojimai, kurių geriau išvengti.
Pasekmės už kelių eismo taisyklių pažeidimus gali būti įvairios. Visuomet geriau išvengti jų ir vairuoti atidžiai bei laikantis nustatytų taisyklių. Vis dėl to, jei nutinka priešingai, tai reikia stengtis pasimokyti iš savo padarytų klaidų ir ilgai nelaukus užsirašyti į papildomus pradedančiųjų vairuotojų kursus.

Straipsnis parašytas: 2015-02-06