Bakterijos kanalizacijai yra reikalingos ir priežiūrai

By | 2014-12-08

Bakterijos kanalizacijai yra reikalingos ir priežiūrai. Atsirado keista mada Lietuvoje, po naujų nuotėkų valymo įrenginių sumontavimo, jų neprižiūrėti kokius 3-5 metus. O gal ne visiems yra paaiškinama ir pateikia informacija po sumontavimo, kad bet kokiu atveju sistemas būtina prižiūrėti, nes tai gali turėti labai nemalonių arba netikėtai blogų situacijų.

Bakterijos kanalizacijai

Visų pirma, nuotėkų valymo įrenginius taip pat kaip ir kitus įrenginius ar naujus daiktus būtina prižiūrėti ne tik tam, kad jų darbas būtų ilgaamžis, bet dar ir dėl to, jei norima išvengti atsiradusių nemalonių pojūčių ar sunkumų buityje. Nuotėkų valymo įrenginiai yra montuojami individualiuose namuose nepriklausomai kokio senumo yra amžius. Juos galima sumontuoti tiek sename name, tiek naujame. Todėl daugelis senų namų savininkų apsisprendžia atnaujinti savo namo nuotėkų sistemą, todėl dažnai kreipiasi su tam tikrais klausimais į specialistus, kurie ir siūlo montuoti įrenginius.

Naudinga pasidomėti:

Kanalizacija ir nuotekų sistema

Tik labai keista, kad sumontuoti nuotėkos sistemą apsiėmę darbuotojai ir specialistai nepakonsultuoja užsakovų dėl įrenginių priežiūros ir nepapasakoja trumpos istorijos, kas nutinka tinkamai neprižiūrint nuotėkų sistemą. Todėl jų klaidas pabandysime ištaisyti mes. Po to, kai atidarėte čiaupą ir užsukote jį ar nuleidote vandenį sanitariniame mazge arba duše bei automobilio plovimo kabinoje namuose, į nuotėkų valymo sistemą patenka įvairūs produktai. Pradedant nuo maisto likučių, kuriuos išplovė indaplovę su chemine tablete, riebalai bei kiti cheminiai preparatai,  kurie sistemoje įgauna visiškai kitokį pavidalą. Tokios medžiagos patekusios į sistemą pradeda jungtis į įvairius junginius, granules, gumbus ar dar kaip kitaip pavadinkime, kurie geba prilipti ir prie vamzdyno sienelių.

Kas nutinka po to? Po to, palaipsniui tos apnašos pradeda augti, didėti, nes sistemoje pradeda karaliauti taip vadinamos blogosios bakterijos. Kurių atsiradimą byloja ir nemalonaus kvapo atsiradimas. Didėjant apnašoms ant sienelių mažėja ir pralaidumas, lyginant su naujais įrenginiais, kol galiausiai ateina toks momentas, kad neprižiūrėta sistema ima ir užsikemša iš anksto apie tai nepranešusi. O kas tada? Tada namuose kyla chaosas, nes visiems reikia į darbą, gimnaziją, ar darželį, todėl būtina atlikti kasdienes higienos palaikymui skirtas procedūras.

Prižiūrėti naudinga

Tam, kad tokie chaosiniai veiksniai neatsirastų ir Jūsų namuose, nuotėkų valymo sistemas privalu prižiūrėti. Tai daroma nuo pat jų sumontavimo bei nuotėkų į ją paleidimo momento. Tokiems problemų ar priežiūros sprendimams yra gaminamos bakterijos kanalizacijai. Kurios patekusios į sistemą kartu su nuotėkomis jau imasi darbo, skaido visus atsiradusius junginius, skaido ir senas prielipas nuo sistemos sienelių. Todėl jas naudojant neatsiranda joks kvapas, pralaidumas visada išlaikomas toks lyg naujų įrenginių, tad laukti problemų iš nuotėkų sistemos nebereikia. Gyvenate sau ramų gyvenimą, tik nepamirštate, retkarčiais į sistemą supilti ir bakterijų kanalizacijai.

Straipsnis parašytas: 2014-12-08