Medžio pjuvenų briketai naudojami ir taupymui

By | 2014-12-05

Medžio pjuvenų briketai naudojami ir taupymui
Kiekvienas šildymo sezonas reikalauja papildomų investicijų. Iš anksto rūpintis kuru turime visi, kurie savo namus ar kitas patalpas šildome kieto kuro katilu. Šiuo metu alternatyvų kietam kurui turime pakankamai. Populiarėjantys medžio pjuvenų briketai Vilniaus rinkoje greitai užims pirmaujančias pozicijas.
Kalbant apie kiekvienos kuro rūšies pasirinkimą reikia žinoti, kokios savybės būdingos, kokie privalumai ir, kokie trūkumai. Pjuvenų briketai yra vieni iš kaitriausių ir ekologiškiausių kuro rūšių, kurias galime rinktis. Viena iš svarbiausių savybių – kaitrumas. Briketai dega net kelis kartus ilgiau nei malkos, todėl šiluma yra išnaudojama efektyviau. Taip pat verta paminėti, kad degant neužsikemša kaminai, kurių valymui turime skirti daug laiko ir pinigų. Taip yra dėl to, kad pjuvenų briketai, kuriais prekiaujama Lietuvos sostinėje, turi labai mažai drėgmės. Tuo tarpu malkos privalo būti tinkamai ir ilgai džiovinamos. Briketai išskirdami daugiau kaitros, nei mediena prisideda prie kaminų neužsikimšimo.
Dažnai prie teigiamų savybių priskiriamas ir toks privalumas, kad degimo proceso metu ir po jo pelenų lieka labai mažai. Kūrenant kietu kuru pelenų neišvengsime, todėl turime nuolat valyti pečių bei pasirūpinti tinkamų pelenų utilizavimu. Siūlomi medžio pjuvenų briketai daugeliui priimtini ir dėl to, kad neskleidžia specifinio kvapo.
Kalbant apie privalumus nederėtų pamiršti ir tokių procesų, kaip transportavimas. Įsigyti briketus labai paprasta. Tai galite padaryti patys arba užsakyti, kad jums sutartą kiekį pristatytų tiesiai į reikiamą vietą. Jie tvarkingai supakuoti, todėl nekils bėdų dėl galimų šiukšlių susidarančių transportavimo ir sandėliavimo metu. Pavyzdžiui, įsigijus anglių ir malkų purvo neišvengsite. Taip pat tokiam kurui reikės daugiau vietos, nei briketams. Kaip matome, net ir tokie klausimai kaip švara ar patalpos yra labai svarbios.
Prie trūkumų reikėtų paminėti ir tai, kad daugelis įvardina kainą. Radę tinkamą pasiūlymą palyginkite kainas su kitomis alternatyviomis kuro rūšimis. Nepamirškite, kad pjuvenų briketai neturi daug drėgmės bei kelis kartus ilgiau degs, todėl išskirs gerokai daugiau šilumos nei kitos kuro rūšys. Tuomet toks trūkumas, kaip kaina nebus toks didelis trūkumas.
Žinoma, kad kiekvienu atveju reikia visuomet įvertinti galimas išlaidas vienai ar kitai kuro rūšiai. Taip pat nepamirškite, kad daugelis privalumų jums bus labai naudingi. Medžio pjuvenų briketai atvėrė naujas galimybes visiems tiems, kurie nori komfortiškai šildyti pastatus. Tai efektyvus ir ekologiškas sprendimas, kuriuo verta pasinaudoti kiekvienam, kuris turi kieto kuro katilą.

Skelbimas parašytas: 2014-12-05