Kada fizinis asmuo gali bankrutuoti?

By | 2018-10-30

Nors kai kurie teigia, kad prispaustiems skolų ir finansinių sunkumų asmenims gali padėti fizinių asmenų bankroto įstatymas – UAB Centrinis bankroto biuras LT administratorius Vidmantas Švažas turi kiek kitokią nuomonę. Administratorius tvirtina, kad įstatymas yra tik nurodantis, kuriuos veiksmus privalu atlikti norint skelbti bankrotą fiziniam asmeniui. Iš savęs, įstatymas nepadeda, jis tik suteikia galimybę, finansinių sunkumų ir didelių skolų turintiems asmenims grįžti į ankstesnes vėžes, kai asmuo ar šeima neturėjo įsiskolinimų bankams, kreditoriams.

Fizinių asmenų bankroto įstatymas

fizinių asmenų bankroto įstatymas

Lietuviai, dar iš ankščiau turi įtvirtintą taisyklę, kad bankrutuoti kitoje šalyje yra pigiau, nei siūloma mūsų šalyje – Lietuvoje. Taip, daugelis asmenų tikisi skolų nurašymo, bet deja, dar ne visi panorę skelbti bankrotą atitinka įstatyme numatytas teisės normas. Tik sąžiningi ir mokumą atstatyti ketinantys asmenys gali pasinaudoti jiems suteikta teise – fizinių asmenų bankroto įstatymu. Tik privalu atminti tam, kad tai taptų įgyvendinimo procesu, fiziniai asmenys privalo įvertinti savo finansines galimybes, susidariusią situaciją pateikti bankroto administratoriui peržiūrai ir tik po peržiūros, bus galima atsakyti konkrečiau, fizinis asmuo gali tikėtis bankroto paskelbimo ar tam tikri kriterijai užkerta tam kelią.

Naudinga pasidomėti:

Neretai pasitaiko atvejų, kai asmenys, kurie turi skolų, tiesiog sugalvoja, kad, gal būt, naudingiau jam būtų nurašyti turimą skolą ar kelias, todėl nusprendžia bankrutuoti. Nors asmuo neturi jokių finansinių sunkumų, tikėtis nesąžiningo skolų išvengimo nepavyks. Visi procesiniai veiksmai yra reglamentuoti būtent fizinio asmens bankroto procesą reguliuojančiame įstatyme. Nekilnojamo ar kito turto teks atsisakyti, jį parduodant kreditorių naudai ir mažinant įsiskolinimą.

bankroto įstatymas

Sąžiningi fizinio asmens ketinimai atkurti mokumą kreditoriams ir yra pagrindinė priežastis, kodėl teismas galėtų priimti nutartį ir leisti asmeniui bankrutuoti. Bet prieš tai, fiziniai asmenys ar abu šeimos nariai privalo tinkamai įvertinti savo finansine padėtį. Pasikartosime, kad finansiškai stabiliems ir mokiems asmenims, bankroto procedūros iškelti nepavyks. Bankrutuoti asmenys privalo atitikti tam tikrus kriterijus, kuriais remiantis, pirma bankroto administratorius, po to ir teismas, pagal asmens gyvenamą vietą sprendžia, leisti jam bankrutuoti ar ne. Įstatymas tik suteikia galimybę, o asmenys, kreditoriai ir teismas, tam tikrų procesinių procedūrų eigoje sprendžia, bus sudaromas mokumo atstatymo planas ar vis gi skolos taip ir liks antstoliams, išieškojimui. Vien noro nepakanka, nauda privalo būti abipusė, tiek fiziniam asmeniui, tiek kreditoriams, kuriems bet kokiu atveju privalu gražinti turimą skolą. Darbo biržoje, dabar jau užimtumo tarnyboje, pasislėpti nuo prievolės nepavyks. Bankrutuoti nusprendę asmenys privalo būti sąžiningi ir asmeniškai stengtis atkurti mokumą. Tik tokiu atveju bus atsižvelgta į prašymą bankrutuoti ir tikėtina, priimta teigiama teismo nutartis dėl bankroto įgyvendinimo asmeniui. Tyčia vengiantiems mokumo atstatymo, kelias į bankrotą yra užkertamas.

Bankrutuoti besirengiantiems asmenis naudinga žinoti ir tai, kad skelbimo procesas pradedamas ir įvertinant bankrutuojančių asmenų skolų dydį. Visiems yra suprantama, kad niekas neskelbia bankroto, jei kaimynas kaimynui yra skolingas po 50 ar 100 eurų. Bankroto įstatymas numato, kad bankrutuoti gali asmenys, kurių skola 25 kartus viršija Vyriausybės numatytą atlyginimo minimumą. Šiuo metu, ši suma siekia apie 9500 eurų. Taigi, turintiems mažesnę skola, tikėtis ir skelbti bankrotą nėra naudinga finansiškai. Šį klausimą galima išspręsti kitaip, bandyti tartis su skolos išieškotojais dėl dalinių atsiskaitymų kas mėnesį.

Jei fizinių asmenų įsiskolinimo suma yra didesnė nei 9500 eurai, asmenys gali pasinaudoti 2013 metų įsigaliojusiu įstatymu ir užbaigus procedūrą, nurašyti skolos likutį. Taip galima išvengti skolos didėjimo, kai ją išieško antstoliai ar skolų išieškojimo bendrovė. Naudinga atminti, kad pagal įstatymo pataisas, bankroto procesas skelbiamas ne ilgesniam nei 3 metai laikotarpiui ir galimybės yra suteiktos visiems Lietuvos Respublikos piliečiams ir nesvarbu, kurioje šalyje jie gyvena ir dirba. Sunkioje finansinėje padėtyje ir nepritekliuje atsidūrusiems lietuviams, geriausia išeitis – bankrotas!

Ką galima patarti bankrutuoti svarstantiems?

Svarbu yra domėtis bankroto galimybėmis ir subtilybėmis. Tai yra gan sudėtingas procesas, todėl susipažinę su įstatymų fiziniams asmenims ir pasikonsultavę su UAB Centrinis bankroto biuras LT vadovu ir bankroto administratoriumi Vidmantu Švažu, gausite objektyvią nuomonę, pastabas ir teisines rekomendacijas. Kas suteiks tiek fiziniam asmeniui, tiek šeimai įsivaizduoti ir susidaryti bendrą bankroto proceso vaizdą.

Kada baigiasi bankroto procesas, Jūsų gyvenimas prasideda iš naujo, be jokių finansinių įsipareigojimų ar skolų. Jos – nurašomos.

Jei turite klausimų, susisiekti galima kontaktais:

Tel. +37064511169 (taip pat galima pasiskambinti Viberunnamed programėle )

centrinisbankrotobiuras@gmail.com

Internetinis mūsų puslapis: https://fizinioasmensbankrotas.info

Adresai:

Vilniuje:  A.Vivulskio g. 7 – 414, LT 03162, Vilnius Darbo laikas: 9:00 – 18:00. Pirm – Penk.

Dirbame visoje LIETUVOJE