Svarbiausi elementai ir sąvokos KASKO draudime

By | 2017-04-19

Svarbiausi elementai ir sąvokos KASKO draudime

Nors savanoriškas KASKO draudimas yra viena populiariausių  draudimo srities paslaugų, nesunku pastebėti, kad nemaža dalis žmonų turi menką suvokimą apie svarbiausius šios paslaugos elementus bei sąvokas. Žinių trūkumas gali taptų klaidų, dėl kurių vėliau teks patirti nuostolius, priežastimi. Būtent todėl reikia susipažinti su svarbiausiais šios  paslaugos elementais bei sąvokomis. Kaip tik dabar ir turėsite puikią progą tai padaryti.

Taigi, svarbiausi elementai yra šie:

Draudimo skaičiuoklė

Su šios skaičiuoklės pagalba galima lengvai sužinoti, kiek gali kainuoti vienos ar kitos rūšies draudimo paslauga. Pavyzdžiui, TPVCAPD (privalomasis civilinės atsakomybės draudimas) skaičiuoklėje greitai gausite visu draudikų pasiūlymus iš kurių galėsite lengvai išsirinkti sau priimtiniausią. KASKO draudimo skaičiuoklėje taip pat palyginsite visų draudikų kainas. Taip ir surandamas pigus KASKO draudimas internetu, nes tam pasitarnauja patogi skaičiuoklė.

svarbiausi elementai

Draudimo suma

Draudimo suma yra ta pinigų suma, kuria apdraudžiamas automobilis. Belieka tik pridurti, kad egzistuoja labai daug veiksnių, nuo kurių priklauso, kokia bus draudimo suma, todėl ji yra skirtinga. Jei norite sužinoti, kokiai sumai gali būti apdraudžiamas jūsų automobilis, būtina kreiptis į draudimo agentus, kurie, įvertinę automobilio markę, gamybos metus bei daugelį kitų kriterijų, informuos apie draudimo sumą.

Paslaugos teikėjas

Paslaugos teikėju yra vadinama draudimo įmonė, galinti pasiūlyti apsidrausti šios rūšies draudimu. Belieka tik pridurti, kad mūsų šalyje veikia ne viena tokio pobūdžio paslaugas teikianti draudimo bendrovė, todėl norintys savo transporto priemonę apdrausti šios rūšies draudimu, tikrai turi iš ko pasirinkti.

Draudimo agentas

Draudimo agentas – asmuo dirbantis draudimo paslaugų įmonėje, galinis apdrausti jūsų automobilį.

Fotografavimas arba automobilio apžiūra

Fotografavimas arba automobilio apžiūra yra du būtini elementai, be kurių tiesiog neįsivaizduojamas draudimo procesas. Automobilis fotografuojamas arba apžiūrimas  dar prieš apdraudžiant transporto priemonę.

Draudimo įmoka

Draudimo įmoka yra tam tikro  dydžio pinigų suma, kurią turi mokėti automobilį apsidraudęs asmuo. Šios pinigų sumos dydis yra įtakojamas daugybės veiksnių, todėl tikslesnę informaciją, kiek tektų mokėti apdraudus automobilį, sužinosite tik tuo atveju, jei kreipsitės draudimo agentus.

Galiojimo teritorija

Galiojimo teritorija yra  vadinama ta teritorija, kurioje galioja savanoriškas KASKO draudimas. Ir jei tokių dydžių, kaip automobilio draudimo suma ar įmokų dydis yra kintantys dydžiai ir juos galima įvardinti tik atsižvelgiant į tam tikrus veiksnius, tai galiojimo teritorija yra nekintantis dydis. Galiojimo teritoriją sudaro Europos ekonominės erdvės šalys. Jų sąrašas yra labai ilgas, o keletas iš jų – Dž. Britanija, Italija, Kipras, Kroatija, Lietuva, Malta, Portugalija, Estija, Graikija, Ispanija, Islandija, Airija, Belgija, Bulgarija, Latvija ir kt.

Šių elementų bei sąvokų žinojimas taps svarbiu žinių bagažu, kuris leis priimti tik pačius geriausius bei naudingiausius sprendimus.

Taip pat skaitykite: