Nepamirškite ir undinėlės

By | 2014-09-17

Nepamirškite ir undinėlės

Daniškas šurmulys Kopenhagoje – nepakartojamas

Pigių skrydžių į Kopenhagos pusę iš Lietuvos niekada netrūko. Neretai į šią pusę keliauja asmenys, kurie nori pasiekti kitus žemynus ar dar labiau sutaupyti keliaudami Europos zonoje. Tik ar užtektinai dėmesio skiriame šiai Danijos sostinei?

Panašu, kad šį miestą dažnai nuvertiname. Mums jis gali pasirodyti pakankamai brangus ar nuobodus. Nors tai nėra tiesa. Kopenhaga yra pakankamai saugus miestas. Akivaizdu, kad nereikės nerimauti dėl savo saugumo, o tai yra šaunu. Beje, mieste patogu vaikščioti, jis nėra be galo didelis. Na, o jei labai pavargote, tai visada galima pasinaudoti ir metro paslaugomis. Iš vieno taško į kitą nukeliauti galima fantastiškai greitai. Internetu aviabilietai pigiau ir patogiau.

Maistas, tai dar viena priežastis, kuri verčia keliauti į Danijos sostinę. Jis čia kitoks, nei visame regione. Danai į sveiką maistą žiūri pakankamai rimtai, skrandį greitai užpildančių, bet kūnui nekenksmingų salotų čia daug. Derėtų pasimėgauti ir su beveik nacionaliniu patiekalu, tai mums pakankamai įprastais sumuštiniais, kurie dažniausiai patiekiami ant vienos duonos riekės. Ji neretai būna tamsi, o ant viršaus surasite ne tik marinuotas daržoves, bet ir mėlynąjį sūrį ar rūkytą žuvį. Akivaizdus daniškas palikimas, juk danai savu laiku ir nemenkas užjūrio kolonijas turėjo, o ilgose kelionėse gali išsilaikyti tik tinkamai apdorotas maistas.

Manote, kad esate maisto gurmanas? Savo draugams siūlote išbandyti skirtingus patiekalus, rekomenduojate prie jų derančius vynus, bet niekada nežengėt pro restorano Noma duris? Atvykite į Kopenhagą ir galėsite praplėsti savo kulinarinį akiratį, ne veltui šis restoranas skina visus įmanomus apdovanojimus, bet ir moko žmones, kad visiškai netikėti produktai gali derėti vienoje lėkštėje.

Žinoma, čia yra ir laisvės dvasios pėdsakai. Kristianija dar gyva, ji kunkuliuoja, o žmonės į ją važiuoja. Užsukite ir jūs, yra ir parduotuvių bei kavinių, o vakarais galima ir netikėtais perfomansais pasimėgauti. Akivaizdu, kad į Kopenhagą nuvykti bent kartą ir tikrai labai gerai susipažinti su miestu – būtina. Turistai čia keliauja iš viso pasaulio, veiklos atranda. Kopenhaga – modernus Europos miestas, iš jo gali pasimokyti beveik visa likusi Europa. Tik labai ilgai neužsibūkite prie Mažos undinėlės, geriau nerkite į miestą ir patirkite maloniai skambantį danišką šurmulį.

Taip pat pasidomėkite:

Pigūs.

Bilietai.

Pigūs skrydžiai.