Būsimiems motociklininkams labai svarbi A kategorija

By | 2015-02-18

Būsimiems motociklininkams labai svarbi A kategorija

A kategorija Vilniuje
Vis dažniau daugeliui tampa aktualūs vairavimo kursai. Jie organizuojami įvairiuose miestuose ir galima rinktis norimą kategoriją. Šiuo metu pasirinkimas tikrai didelis. Vis populiarėja A kategorijos kursai Vilniuje, ypatingai daug norinčiųjų pastebima artėjant pavasariui.
Šiai kategorijai priskiriami didesnės kaip 15 kW galios triračiai ir motociklai. Verta paminėti ir amžiaus nustatytą ribą. A kategoriją gali laikyti 20 metų sulaukę norintieji, išskyrus teisę vairuoti triračius. Taip pat svarbu žinoti, kad norint sėsti už motociklo vairo reikės turėti dvejų metų A2 kategorijos stažą. Tiesa, yra išimtis tiems, kurie yra sulaukę 24 metų, nes tuomet šis reikalavimas negalioja. Kalbant apie triračius galima išskirti tai, kad teisę juos vairuoti suteikiama nuo 21 metų amžiaus. Tai galioje tiems triračiams, kurių galia yra didesnė kaip 15 kW.
A kategorijos vairavimo kursai susideda iš tų pačių dviejų pagrindinių dalių, kaip ir kiti vairavimo kursai. Tai praktika ir teorija. Būsimiems vairuotojams reikės išmokti kelių eismo taisykles, atlikti testus ir įsisavinti reikiamas teorines žinias. Tam, kad mokymasis praeitų sklandžiai, reikia pasirinkti tinkamus kursus. A kategorija Vilnius pasirinkimas yra didelis. Kituose didžiuosiuose miestuose taip pat ne mažas, o mažesni miesteliai gali būsimiems vairuotojams pasiūlyti taip pat ne prastesnius mokymus. Taigi, belieka tik išsirinkti tuos, kurie savo komandoje turi profesionalius instruktorius ir mokytojus.
Kaip ir bet kurios kitos kategorijos mokymosi proceso dalis, taip ir A kategorijos, sunkiausia yra važiavimas. Praktiniai užsiėmimai visuomet reikalauja daugiau pastangų, nei teorinių žinių mokymasis. Taip pat ir laikant egzaminus, dažniau suklystama važiavimo egzamino metu, o ne teorinio. Dėl šios priežasties reikia daugiau dėmesio skirti važiavimo įgūdžių formavimui. Pavyzdžiui, mokantis vairuoti motociklą reikės atlikti įvairius pratimus. Mokymasis vyksta tiek vairavimo aikštelėje, tiek ir gatvėje.
Dažnai pasirinkimui reikšmės turi vairavimo mokyklos vieta ir kursų kaina. Tai neturėtų būti pagrindinės priežastys. Rinkitės pagal tai, kurioje įstaigoje dirba profesionalūs mokytojai ir instruktoriai, kurioje sukurtos geros sąlygos mokymuisi arba tą, kurioje praktiniams vairavimo įgūdžiams mokytis yra tokie motociklai, kaip ir bus vairavimo egzamino metu. Galbūt kai kuriems tai atrodo nesvarbu, tačiau tinkamam mokymuisi tai tikrai turi didelės reikšmės.
Įgyti A kategorijos teises galima tuomet, kai atitinkate keliamus reikalavimus. Taip pat būtina žinoti, kad bet kurios transporto priemonės vairavimas yra atsakingas veiksmas. Svarbu užtikrinti savo ir kitų eismo dalyvių saugumą.

Straipsnis parašytas: 2015-02-18