Žiemos sodas prie individualių namų

By | 2014-12-08

Žiemos sodas prie individualių namų
Kadaise žiemos sodas asocijavosi su prabanga, o dabar daugelis iš mūsų gali jį turėti ne tik savo namuose, bet ir visuomeninėse ar gamybinėse erdvėse. Jis gali būti įvairios paskirties pastatuose. Tai vieta, kurioje sukuriama ypatingai jauki aplinka.
Nors iš pažiūros gali atrodyti, kad pastatyti žiemos sodą nereikia daug pastangų, tai yra ne tiesa. Jis yra sudėtingos konstrukcijos statinys, kurį projektuojant svarbi kiekviena smulkmena. Gamyba prasideda nuo tinkamos vietos parinkimo ir išmatavimų. Tam, kad toks sodas daugelį metų teiktų ne tik džiaugsmą, bet ir šilumą reikia viską atlikti kruopščiai. Tam svarbus tinkamas projektas ir gamybos kokybės užtikrinimas. Šiuo atveju reikia tinkamai panaudoti teigiamus aspektus, o esant neigiamiems – juos panaudoti taip, kad tai kaip įmanoma mažiau paveiktų statinį.
Tik pradėjus svajoti apie žiemos sodo įrengimą mes mintyse jau turime susikūrę viziją, kokius augalus auginsime, kur galėsime sėdėti, ką ten veiksime ir kaip mėgausimės žaliąją oaze. Iš išorės statinys yra sudarytas iš metalo konstrukcijos ir stiklo. Taigi, žiemos sodas yra toks statinys, kuriam pagaminti bei sumontuoti reikia viską atlikti tinkamai. Gamybos procesas turi būti prižiūrimas specialistų, nes netinkamai atlikus tam tikrus darbus vėliau galima pastebėti atsirandančius tam tikrus defektus, pavyzdžiui, įskils stiklas.
Dažnai žiemos sodo tikslas – praplėsti gyvenamąsias erdves. Tam puikiai tinka svetainė ar valgomasis. Labai svarbu sukurti tokį projektą, kuris derės su namo fasadu. Juk nenorite metalinės konstrukcijos, kuri bus šalia rąstinio namo? Taigi, svarbios medžiagos, kurias ji sudaro. Galima rinktis ir spalvas. Taip pat svarbi ir forma. Žiemos sodai gali būti pačių įvairiausių dydžių ir formų, net ir prie namo kampo galima pagaminti puikiai derančią konstrukciją.
Įvairių žinių reikia turėti tam, kad galėtumėte džiaugtis puikiu statiniu. Galima būtų paminėti ir tai, kad labai svarbūs pamatai bei esamas gruntas. Taip pat svarbu suvokti, kad tai nėra paprastas darbas, kurį gali atlikti bet kas. Tokias konstrukcijas turi projektuoti, gaminti ir montuoti specialistai, kurie išmano šį darbą ir žino, kas geriausia konkrečiu atveju. Be to, gamintojai suteikia garantijas.
Žiemos sodus galima įrengti tiek individualiuose, tiek ir visuomeniniuose pastatuose. Jų dėka sukursime jaukią aplinką, kurioje auga gražūs augalai. Lietuvoje turime pakankamą pasirinkimą gamintojų, kurie siūlo savo paslaugas šioje srityje. Rinkitės kokybę ir neteks nusivilti darbo rezultatais.

Straipsnis parašytas: 2014-12-08