Briuselis, ne tik Europos politikų sostinė

By | 2014-09-17

Briuselis, ne tik Europos politikų sostinė

Briuselio miestas geba užburti

Belgus visame pasaulyje garsina tamsus šokoladas ir kokybiškas alus. Šalis turi sostinę – Briuselis, kuri geba išsiskirti iš viso pasaulio kontingento.

Čia koncentruojasi dauguma tarptautinių organizacijų, posėdžiauja ES komisija, yra NATO būstinė. Miesto gatvėse pilna žmonių su lagaminais. Jie atvyksta ir išvyksta. Iš Lietuvos lėktuvai čia skrenda. Bilietų kainos nėra didelės, o maršrutai pastovūs. Jei turite keletą laisvų dienų apsilankykite moderniame mieste, kur egzistuoja laisvės pojūtis.

Per daug aiškinti, kaip dera pasiekti Briuselį nereikia. Tik lėktuvu, ir tik su pigiu bilietu, nes mieste kainos nėra jau tokios mažos, o kvapai ir vaizdai užburti geba, norsi viską paragauti, šio bei to įsigyti ir laisvomis dienomis pasimėgauti. Juk kuo daugiau pinigų kišenėje, tuo geriau.

Briuselis tikrai nėra pilka, kostiumais pasipuošusių klerkų kupina sostinė. Čia muziejų pasirinkimas nemažas, patys belgai teigia, kad kiekvienas turistas gali rasti muziejų bei galeriją pagal savo skonį. Vieniems patinka susipažinti su alaus istorija, kiti gali kelias valandas apžiūrinėti klasikinės tapybos darbus.

Ilgai muziejuose, kaip viešbučiuose užtrukti nederėtų, geriau apsiaukite patogiais batais ir patraukite į centrines miesto gatves. Pažintį dera pradėti nuo Grand Place aikštės. Ji mena viduramžius, tai pakankamai ištaiginga miesto erdvė, kurią iš visų pusių supa seni pastatai bei nedidelių gatvių voratinklis. Čia pamatysite miesto rotušę, o priešais ją yra Karaliaus rūmai. Šie rūmai yra tikra Briuselio puošmena. Beje, savo karališkąsias funkcijas jie atlieka iki pat šių dienų.

Nepamirškime ir berniuko skulptūros. Besišlapinančio vaiko skulptūra buvo sukurta dar XVII a. pradžioje. Deja, dabar ten tik replika, nes originalą savo laiku pavogė prancūzai. Skirtingų švenčių dienomis, berniukas yra specialiai aprengiamas, tad kiekvienu metų laiku jis yra šiek tiek kitoks.

Tada galima nerti į mažesnes gatveles ir ieškoti jūros gėrybių. Žinoma, jei jos jums patinka. Kaip minėta anksčiau, maisto kainos yra pakankamai aukštos, bet šiek tiek išleisti naudinga. Na, o jei norite šiek tiek sutaupyti, tai keliaukite į užkandines. Įvairių pasaulio kraštų piliečiai čia atidarė savo nedideles užeigas, kur galima ne tik sočiai užkąsti, bet ir susipažinti su pakankamai egzotiškų kraštų virtuve.

Toks jau tas Briuselis, iš pradžių jis gali pasirodyti lengvai pilkas, bet saulė čia šviečia ir skirtingomis spalvomis nudažo miesto gatves. Čia žmonės ir sunkiai dirba, ir gerai linksminasi. Kelias dienas praleisti Belgijos perle tikrai naudinga, o skrydžiai velniškai pigūs.

 

Straipsnis patalpintas saugiai: 2014-12-11