Medžio pjuvenų briketais prekiaujama ir Vilniuje

By | 2014-12-08

Medžio pjuvenų briketais prekiaujama ir Vilniuje

Greičiausiai, kad atėjo metas panaudoti ir atsinaujinančius šaltinius šilumos energijos gavimui neišleidžiant tam daug lėšų. Greičiausiai, kad šito ir reikėjo tikėtis, nes nuolat kylančios dujų bei naftos produktų kainos privertė alternatyvų ieškoti ne tik fiziniams asmenims, bet ir įmonėms, kurios turi didelių išlaidų ir dėl savo patalpų šildymo ar tam tikros temperatūras palaikymo ceche arba gamykloje.

Viena iš naujausių alternatyvų dujoms ir naftos gaminiams yra medžio pjuvenų briketai, kurių gamyba sostinėje vis didinama. Briketai Vilniuje įgauna vis didesnę paklausą, nes kitaip nebūtų įmanoma pateisinti ir apginti kas mėnesį augančių jų gamybos kiekių. Todėl tai leidžia manyti, kad įmonės ir fiziniai asmenys atrado ženkliai pigesnę alternatyvą brangioms dujoms, todėl didėjanti jų paklausa augina ir poreikius gamintis vis daugiau medžio pjuvenų briketų.

Šių gaminių techninės charakteristikos taip pat kalba už save. Nors briketų kaitrumas prilygsta tik medžio malkų, jų tankis yra kur kas didesnis, todėl penkiskart dega ilgiau už malkas, ir ženkliai mažesnis briketų peleningumas. Taigi, kodėl gi jų nepanaudojus savo buityje ar pramonėje, jei beveik viena tona kokybiškų briketų kainuoja nuo 300 litų. O jų per šalčiausią žiemą reikia apie 3-5 tonas jei norima gyventi sausoje, šiltoje ir be jokių rūpesčių buityje. Be to, briketai ant palečių sukraunami į aukštį ir dar apvyniojami polietilenine plėve, kitaip vadinama PVC, todėl jų sandėliavimui nereikia labai daug vietos ir gerų sąlygų. PVC plėvelė apsaugo visą paletę nuo tiesioginės drėgmės patekimo į vidų, todėl visada briketai išlaiko tą drėgnumą, kuris joms buvo paruoštas ir įtvirtintas gamybos proceso metu. Euro palečių išmatavimai nėra paslaptis 1200-800, todėl net trims tokių palečių vietoms tikrai atsirastų bet kuriame namo kamputyje. O pasivaikščioti iki jų šaltą žiemą net gi sveika, grynas oras padeda išlaikyti geresnę savijautą net ir žiemą.

Taigi, medžio pjuvenų briketai gaminami plytos formos, dega tolygiai, todėl tolygiai degant yra išlaikomas ir pastovus bei prognozuojamas šilumos kiekis, kas leidžia planuoti namų ar patalpų kūrenimą dienai ar nakčiai, kad visiškai nesušaltų. Tai dar vienas plius briketams, jei palyginsime malkomis, kurios dar nuo senų senovės buvo laikomos pagrindiniu šilumos energijos šaltiniu. Tokius pat atradimus, tik jau šiuolaikiškų technologijų dėka atranda ir vilniečiai, kurie noriai domisi apie galimybes kūrenti pjuvenų briketais, taip sutaupant nemažai lėšų, kurias galima skirti ir kitoms bei būtinoms reikmėms.

Straipsnis parašytas: 2014-12-08