Statybų sektorius Lietuvoje atsigauna

By | 2015-07-31

Statybų sektorius Lietuvoje atsigauna

Statybininkai ir statybinių medžiagų pardavėjai 2006-2008 metais pamena pačius geriausius laikus verslui, tačiau daugelį “pakirto”, suprantama kieno, sugalvota krizė.

Statybų sektorius

Apmaudu, bet po Lietuvoje įvykusios recesijos, daugelis stiprių įmonių turėjo skelbti bankrotą, nes nusirito didžiulė bankrutuojančių skolininkų banga, tad išgyventi ir išvengti finansinių sunkumų pavyko nedaugeliui. Vienas iš nedaugelio statybos internetinių puslapių yra Boxe.lt, kuriame yra siūlomos įvairiausios statybinės medžiagos. Jei tiksliau, Boxe.lt siūlo dešimt pagrindinių ir visame pasaulyje populiariausių gamintojų produktus, kurių kokybė yra įtvirtinta ilgametės gamybos tobulinimo procesuose.

Nepatingėjus išvardinti gamintojus norisi paminėti juos visus:

MONIER yra glaudžiai susijusi su keraminių, betoninių čerpių, stogo tvirtinimo elementų gamyba ir milžiniškais pardavimais visame pasaulyje. Ne paslaptis, kad krizės laikotarpiu šių produktų pardavimai krito, bet 2015 metai ir pardavimai rodo, kad prekyba grįžta į prieš krizinį laikotarpį ir pardavėjai jau gali pasigirti didėjančiu pelnu.

Keraminės apdailos plytos, klinkerinės trinkelės, keraminiai blokeliai ir kitos medžiagos neleis suabejoti, kad kalbama apie WIENERBERGER produkciją. Šį viena iš statybinių medžiagų įmonė taip pat patyrė didelių nuostolių krizės laikotarpiu, tačiau Lietuva nėra ta šalis, kurios krizė galėtų įtakoti įmonės bendrus pardavimus. Labiau nukentėjo lietuviškos įmonės, nei pati Wienerberger kompanija. Tad šiais metais, jos produktų pardavimai auga ir mūsų šalyje.

Kitos ir ne ką mažiau populiaresnės yra ir kitos pasaulinio lygmens statybinių medžiagų kompanijos, apie jas galima kalbėti ir kalbėti bei skelbti jų individualius pasiekimus, todėl apsiribosime tik viešinant jų vardus, kurie kalba patys apie save, kurie yra:

BENDERS – keraminių, betoninių bei ekologiškų čerpių gamintojas.

ETERNIT – dviejų įmonių bendradarbiavimo rezultatais, kuris rinkai siūlo aukščiausios kokybės stogo dangas: banguoti lakštai, stogo plokštės, cementinės fasado apdailos dailylentės ir kt. produktai.

FELDHAUS KLINKER – plyteles fasadui, plytas bei grindinio plyteles siūlanti daugiau nei trisdešimtyje pasaulio šalių, kas dar kartą pabrėžia, kad šį įmonė yra viena iš lyderių.

ARKO – įvairių dydžių silikatiniai blokai ar blokeliai, kurie skirti namo statybai, pertvaroms ar pamatams.

SCHIEDEL – ventiliacijos sistemomis, nerūdijančio plieno ir moduliniais kaminais prekiaujanti įmonė.

VELUX – gamina platų asortimentą stoglangių, GGU, kurie skirti plokštiems stogams ir kuri gali pasigirti žaliuzių bei užuolaidėlių asortimentu bei išskirtiniu produktu, kuris vadinamas šviesos tuneliu.

YTONG – lengvo akyto blokus, plokštes ir blokelius gaminanti viena iš pasaulyje lyderiaujančių įmonių.

RUUKKI – stogo dangas, lietaus nuvedimo sistemas, stogo saugos elementus, fasado apdailos elementus gaminanti ir siūlanti didžiulė įmonė.

HAUS blokeliai.