Vandens tyrimai – kokybė ir saugu

By | 2020-09-14

Vandens tyrimai yra naudingi norint užtikrinti geriamo vandens kokybę. Tai garantuoja ne tik informacijos gavimą apie cheminių elementų sudėty bei kiekius, bet ir užtikrina saugumą buityje ir pramonėje. Todėl siekiant užtikrinti geriamojo vandens kokybę, yra naudinga atlikti jo cheminę analizę.

Vandens tyrimai

Greičiausiai vartotojai susipras, kad tyrimai kokybei bei cheminei vandens analizei yra atliekami laboratorijoje. Analizę atlieka ltaqua.lt profesionalūs specialistai, kurie po gautų tyrimo rezultatų pakomentuos esančią situaciją. Tačiau dar ne visi supranta, kokią naudą vartotojams sukuria vandens tyrimai ltaqua.lt. Todėl susipažinti su galimybėmis visada naudinga.

Tyrimų nauda vartotojams

Kai kurie vartotojai yra linkę galvoti, kad tyrimai yra atliekami tik verslo sumetimais. Tačiau, tokie vartotojai, greičiausiai, nėra susipažinę su Lietuvos higienos normomis geriamam vandeniui. Kadangi vandenyje gali būti daug ištirpusių organinių bei cheminių elementų, kurie viršija normą, toks vanduo gali kelti pavojui ne tik kokybiškai gamybai pramonėje, bet ilgai vartojant tokį vandenį, atsiranda rizika įvairiems sveikatos sutrikimams. Atliktas vandens tyrimas leis sužinoti ar nėra nepageidaujamų medžiagų perviršiaus, o jei yra, padės lengvai pasirinkti filtravimo priemones.

Vandens filtravimo priemonių parinkimas

Turimo metu gauti rezultatai dėl vandenyje esamų medžiagų perviršių veda prie vandens filtrų pasirinkimo. Tiksli cheminė analizė ltaqua.lt specialistams suteiks galimybę pateikti Jums optimaliausią pasiūlymą. Kadangi kiekvienas vandens filtras yra skirtas tam tikrų medžiagų filtravimui, tyrimas padės parinkti geriausius. Greičiausiai sutiksite, kad be atlikto vandens tyrimo yra gan sudėtinga parinkti vieną ar kitą filtravimo priemonę. Tad vėl gi grįžtame prie tiriamo vandens naudos vartotojams.

Dažniausi medžiagų perviršiai

Naudinga žinoti vandens šaltinius ir kokie juose gali būti cheminių bei ištirpusių organinių medžiagų perviršiai.

  • Šulinys, daugiausia perviršių turintis vandens šaltinis. Kadangi šis šaltinis yra paviršinių vandenų, jo kokybė gali keistis dėl buitinių ar pramoninių objektų aplinkui ar žmogaus bei ūkių veiklos. Todėl geriamojo vandens naudojimui, šulinių vandenį rekomenduojama tirti kas 6 mėnesiui. Kadangi net 70 procentų ištirtų šulinių Lietuvoje turėjo nitratų ir nitritų perviršį. Taip pat buvo fiksuoti kalio ir magnio druskų normų viršijimai. Ir be vandens tyrimo nustatyti tai nebūtų įmanoma.
  • Gręžinys – dažniausiai tyrimai fiksuoja geležies perviršį ir kietą vandenį;
  • Miesto centralizuotas vandentiekis – tiriamas dažnai, tačiau ištyrus jį papildomai galima pastebėti, kad jis yra kietas, turintis kalio ir magnio druskų.

Taigi, kadangi plika akimi galima tik įtarti suprastėjusią vandens kokybę, Jums padės profesionalūs ltaqua.lt vandens tyrimai – cheminė analizė. Vandens kokybę naudinga žinoti. Taip, pasikonsultavę, pasirinksite geriausią filtravimo sistemą.

Kontaktai

UAB “LT Aqua”
Įmonės kodas: 302583519
PVM kodas: LT100006086718
Banko kodas: 70440
A.s. LT62 7044 0600 0773 4732
Ukmergės g. 298A, Vilnius
Tel. +37060227144
El. Paštas: info@ltaqua.lt