Stogo dangos pasirinkimas. Keraminės čerpės.

By | 2019-04-03

Stogo dangos pasirinkimas – vienas iš svarbių sprendimų, norint užbaigti namo statybas. Nors pasirinkimų Lietuvos rinkoje yra ganėtinai daug, čerpės yra kone geriausias pasirinkimas. Žinoma, esant tam tikroms aplinkybėms, čerpės neturi jokio pranašumo prieš kitas dangas. Tačiau, norint uždengti individualaus namo stogą, čerpės yra geriausia visais parametrais.

Stogo dangos

stogo dangos

Kurią dangą pasirinksite Jūs?

 

Keraminės čerpės

Šios stogo dangos – cerpes yra gaminamos iš smėlio mišinio, jį maišant su moliu. Naudojamas vanduo, ugnis ir oras. Todėl nedvejojant galima teigti, kad čerpės yra natūralios. Ekologiškų produktų gerbėjai renkasi jas tik dėl natūralių medžiagų, iš kurių yra pagaminamos čerpės.

Jei bandytume atrasti čerpių gyvavimo laikotarpį, kada pradėtos gaminti, greičiausiai suprastumėte, kodėl šis gaminys yra toks populiarus ir Lietuvos gyventojų tarpe. Keramikinių čerpių atsiradimą, greičiausiai, lėmė šlaitinių stogų atsiradimas. Taip buvo sprendžiamos stogo vandens pralaidumo klausimas. Iki tol kol nebuvo čerpių, pirmos jos buvo keraminės, visos stogų dangos praleisdavo tam tikrą procentą drėgmės. Tai reiškia, kad stogo dangos nebuvo praktiškos.

Statistika

Iki šių laikų išsilaikiusios ir dar labiau patobulintos čerpes gali atlaikyti net iki 400 su trupučiu atšalimo bei atšilimo ciklų. Tai reiškia, tiek žiemų ir vasarų galima tikėtis aukščiausios kokybės iš keraminių čerpių. Jei pasidomėtumėte ir vandens įgeriamumo savybėmis, tai iš smėlio ir molio degtos čerpės sugeria vandens vos 5 su trupučiu procentų.

Populiariausia čerpių rūšis

Apklausų metu, kurioje dalyvavo tiek čerpių pardavėjai Stogocerpes.lt, tiek pirkėjai, be jokių svarstymų, gan didele persvara nugalėjo S formos čerpės. Šias banguotas keramines čerpes renkasi arba pasirinko apie 47 procentai pirkėjų. Tai kone perpus daugiau už kitas čerpių rūšis ir net kitas dangų rūšis. Stogocerpes.lt siūlo įsigyti cerpes su užkaitu, nors rinkoje yra dar ir neturinčios jo.

Regionai, kurie naudoja čerpes

Jei bandytume sukurti geografinį žemėlapį, kuris atspindėtų regionus, kuriuose yra naudojamos čerpės ar kitos dangos. Greičiausiai didelių išskirtinumų nepastebėsime. Čerpės yra perkamos ir stogai yra klojami būtent šia danga nesvarbu, žmonės gyvena mieste, rajone ar kaime. Kokybiškų gaminių populiarumas ir pagarba jai atsirado ne per dieną ar kelias. Produktas, tokią pagarbą sau ir populiarumą užaugino ilgų tarnavimo metų dėka. Ši danga lengvai reaguoja į įvairias besikeičiančias klimato sąlygas bei svyruojančią temperatūrą. Kadangi turi mažą vandens sugeriamumą, šaltu oru nepasiduoda išsiplėtimams. Kaitriomis dienomis, čerpių spalva išlieka nepakitusi. Čerpės yra naudojamos tiek mažaaukščių, tiek daugiaaukščių namų stogų dengimui. Kas gali būti naudingiau už teisingą stogo konstrukciją ir ilgaamžę stogo dangą – čerpes. Šis gaminys apsaugo ir visą konstrukciją bei patį pastata nuo drėgmės patekimo į vidų. Bendra konstrukcija užtikrinta žmonėms ilgalaikį stogo naudojimą, jaukumą, saugumą ir ilgą tarnystę.

Jei domitės čerpių techninėmis charakteristikomis galėjote pastebėti ir tokį palyginimą. Dažniausiai, čerpės yra naudojamos panašiai tiek pat, kaip ir pats namas. Štai dar viena priežastis, kodėl keraminės čerpės yra tapusios gan stipriu traukos objektu.

Čerpių spalvos

Tik šiuolaikiškų technologijų dėka ir gamintojų pastangomis, čerpės įgavo ir kitų atspalvių. Molio spalvą ir kaip ji atrodo, greičiausiai įsivaizduoja visi, o kaip su angobuotos ar glazūruotos. Jei kirba klausimas, kas tai per angoba, yra ir paaiškinimas. Tai molis, kuris yra miltelių pavidalu, į kurį yra pridedama įvairių mineralinių medžiagų. Tokie mišiniai leidžia išgauti įvairias čerpių spalvas. Kadangi, čerpių dažymo priemonės taip pat yra natūralios, jų spalva taip pat nekinta nei svyruojant temperatūroms lauke, nei šviečiant saulei.

Bet kaip technologijos nebūtų pažengusios į priekį ir čerpės įgavusios įvairių spalvų, molio spalva yra populiariausia. Tam, kad šį faktą patvirtinti, nereikia atlikti jokios apklausos. Tereikia, važiuojant kurio nors keliu, atkreipti į pravažiuojančių namų stogus. Tikėtina, kad molio spalvos čerpes tikrai atskirsite, todėl įtvirtinsite jau ankščiau minėtą teiginį.

 Čerpėmis dengto stogo priežiūra

Tie, kuriems atrodo sudėtingi stogo dangų valymo procesai naudinga žinoti. Čerpes lengva nuplauti aukšto slėgio vandens srove, tad pastangų įdėti teks tik palipant ir nulipant. Stogo čerpių valymo procesą atliks “karcheris” 🙂 Pačia stogo danga, jei nesveriate daugiau nei 350 kilogramų, drąsiai galėsite vaikščioti nesibaimindami pažeisti dangą. Pažeistas ar nenusiplaunančias čerpes lengvai galima išimti ir nukelti nuo stogo. Būdami ant žemės rasite sprendimą kaip švariai nuplauti arba rasite kitą, kuria pakeisite pažeistą čerpę.

Nauda namo savininkams

Kadangi Lietuva gali pasidžiaugti visais keturiais metų laikais, čerpėmis nuklotas stogas taip pat padeda ir namo savininkams. Natūralios saulės energijos naudojimas suteikia dar daugiau natūralumo. Keraminės čerpės yra linkusios kaupti energiją, kurią gauna iš natūralaus šaltinio – saulės. Todėl vėstant vakarais, namas neatvėsta taip kaip kitomis dangomis dengti namai. Palaikoma šiluma ir vėsiomis bei šaltomis dienomis, kai šviečia saulė. Jei perskaitę paskutinį sakinį pagalvosite, kad žiemą turėtų būti šalta, klystate. Čerpės nepraleidžia drėgmės, todėl ir šaltukas neturi galimybių prasiskverbti į namo stogo vidaus konstrukciją. Stogas alsuoja, todėl nesant drėgmei, garai pasišalina, vasarą būna vėsiau, nes šiluma lieka čerpių dangoje, žiemą – šilčiau.

Čerpių dangos privalumai

  • Mažas drėgmės sugeriamumas, šiek tiek daugiau nei 5 procentai;
  • 150 užšalimo ciklų čerpės atlaiko nepakitusios;
  • Atsparios karščiui ir šalčiui, nekeičia savo formos;
  • Stogas vėdinamas, kai pasirenkama teisinga konstrukcija.
  • Būdamos stabiliai sutvirtintos, čerpės saugo namus nuo stiprių vėjų;
  • Ekologišką stogą garantuojančios medžiagos – čerpės;
  • Išskirtinių spalvų namo stogas arba – klasikinė molio spalva.

Keraminių čerpių techninė charakteristika

Pavadinimas Vidutiniai parametrai Reikalavimai pagal DIN standartus Reikalavimus atitiko
Tūrio svoris kg/dm3 2,44 ≥2,00 Taip
Atsparumas spaudimui N/mm2 >180 ≥80 Taip
Atsparumas lenkimui N/mm2 21 ≥10 Taip
Dilimas cm3/50cm2 8,0 ≤20 Taip
Vandens įgeriamumas m/% 1,1 ≤6 Taip
Atsparumas šalčiui Atspari 52 252 punkto 1 dalis Taip

Ieškantiems natūralių ir ilgai tarnaujančių stogo dangų yra tik viena rekomendacija – čerpės. Susiraskite Stogocerpes.lt pardavimų skyriaus kontaktus, pasiskambinkite ir sužinokite, kad iki unikalumo liko vos vienas žingsnis – užsakymas.

Pradėkite atrasti stogo dangos kokybę ir natūralumą – Stogocerpes.lt