Instaliacijos projektas elektrai

By | 2015-07-01

Instaliacijos projektas elektrai

Elektros instaliacijos projektas
Jums atvedė elektrą iki pastato ir dabar nežinote, kokie yra sekantys darbai tam, kad greičiau galėtumėte naudotis ja? Svarbiausias etapas – elektros instaliacijos projektavimas. Be jo, neįmanoma atlikti visų vidinių elektros instaliacijos darbų.
Šiame projekte pažymimi visi elektros taškai. Tai visi kištukiniai lizdai, apšvietimo taškai, jungikliai, elektros skydas. Šiuo metu didžioji dauguma klientų savo namuose pageidauja uždaro tipo arba dar kitaip vadinamos paslėptos instaliacijos. Tinkamai izoliuoti laidai yra tiesiami sienose ir perdangose. Svarbu paminėti ir tai, kad visa instaliacija turi būti tinkamai apgalvota t.y. apskaičiuota vartojamam galingumui, kuris bus reikalingas. Elektros projektavimas būtinas tam, kad vyktų sklandus ilgalaikių srovių atlaikymas. Didžiausios paslėptos instaliacijos privalumas yra tas, jog sienos nebus apkrautos išorine instaliacija. Visi reikalingi jungikliai ir kištukai tik vos vos bus matomi tose vietose, kuriose jie išlenda iš sienos. Net ir vėliau darant remonto apdailos darbus viskas vyks labai sklandžiai. Tai svarbu ir dėl interjero, nes negadinamas bendras erdvės vaizdas.
Tuo elektros instaliacijos projektas nesibaigia. Reikia apgalvoti labai daug įvairių darbų etapų. Vienas iš jų svarbus tam, kad būtų užtikrintas saugumas įvairiose patalpose. Priklausomai nuo jų paskirties atliekami instaliacijos darbai. Pavyzdžiui, svetainės ir vonios kambario instaliacija skirsis. Ten, kur nuolat kaupiasi drėgmė reikalingi dangteliai, kurie elektros lizdus apsaugos nuo drėgmės. Taip pat vonios kambaryje dažniausiai reikia daugiau tokių kištukų, kurie skirti įvairiems buitiniams prietaisams, pavyzdžiui, skalbimo mašinai. Gali prireikti lizdo su nuotėkio rėle ir dangteliu. Taip pat galima išskirti ir pastogėse esančias patalpas. Čia pasirenkami sunkiai degūs kabeliai, o jei jie degūs, tai reikia juos tiesti vamzdžiuose, kurie yra nedegūs. Variantų gali būti daug, o projektuotojas parinks geriausią.
Labai svarbu, kad visus darbus, pradedant nuo projekto parengimo iki elektros instaliacijos išvedžiojimo pastate, atliktų tik aukštos kvalifikacijos meistrai. Kartais visus dokumentus užsakome iš patyrusių specialistų, o instaliacijos darbus patikime per skelbimus rastam elektrikui. Neįsitikinus, kad jis darbus atlieka kokybiškai galima skaudžiai nusivilti, kai paaiškės, kad darbus atliko atmestinai. Saugumas šioje vietoje turi būti pirmoje eilėje.
Nuo tinkamai atlikto elektros instaliacijos projekto priklauso labai daug kas. Tai ir saugumas, ir nesugadintas interjeras, ir patogumas naudotis elektra. Kai matome, šis projektas nėra sugalvotas tik šiaip sau. Tai svarbus darbų etapas, kuris leis naudotis elektra.

Rekomenduojame paskaityti daugiau apie elektrotechnikos projektus.

Straipsnis paskelbtas: 2015-07-01