Biokuras iš pjuvenų pasiteisino

By | 2015-07-01

Biokuras iš pjuvenų pasiteisino

Pjuvenu briketai Vilnius
Pasibaigus šildymo sezonui daugelis ramiai atsidūsta ir mėgaujasi šiltais orais, tačiau, jeigu namus šildotės malkomis tai ramybės nėra net ir vasarą. Būtent tuomet metas rūpintis naujam šildymo sezonui. Tai dažnam sukelia nemalonias asociacijas su kūrenimu, kuro ruošimu, sandėliavimu. Visuomet galima rasti alternatyvų. Tai gali būti pjuvenu briketai Vilnius.
Kartais tie, kurie pastatus šildo kieto kuro katilais nesidomi kitomis kuro rūšimis, išskyrus malkų ar akmens anglių pirkimu. Visai be reikalo. Pardavėjai ir gamintojai stengiasi nuolat ieškoti naujovių ir jas pateikti rinkai. Ne išimtis ir briketai. Tai šiuolaikinis alternatyvus kuras. Jis išgaunamas iš atsinaujinančių šaltinių, pavyzdžiui, medienos. Taigi, tai dar ir naudinga aplinkai t.y. jos saugumui. Nors ne visiems rūpi ekologija, tačiau apie savo sveikatą ir taršos mažinimą vertėtų galvoti visiems. Tie, kurie naudoja briketus saugo gamtą ir gali pasidžiaugti efektyviu šilumos energijos panaudojimu. Taigi, jei jums ir nerūpi ekologija, tai pinigai tikrai kelia daug klausimų. Šildyti pastatus alternatyviomis kuro rūšimis finansiškai apsimoka, į taupančiųjų sąrašą patenka ir biomase kurenantys.
Dabar pjuvenu briketai Vilnius siūlomi itin geromis kainomis. Šioje vietoje svarbu paminėti ir tai, kad jums turi rūpėti ir jų kokybė. Tik tuomet galima bus pasiekti gero šilumos energijos panaudojimo. Briketų kokybė priklauso nuo žaliavų. Pavyzdžiui, jei jie gaminami iš medienos atliekų, tai, kai kurios jos rūšys turės didesnį kaloringumą. Uosio pjuvenų briketai išskirs daugiau šilumos energijos, nei pušies. Kitas svarbus kriterijus – nešvarumų kiekis. Tai galima išsiaiškinti perskaičius sudėtį arba įvertinus spalvą bei kvapą. Vien tik iš pjuvenų ar kitų medienos atliekų pagaminti briketai bus natūralios medienos spalvos ir neturės jokių kitų pašalinių kvapų, tik medienos. Jeigu taip nėra, reiškia, kad gamybos metu buvo pridėta įvairių priemaišų, kurios turi nešvarumų, taigi degant tai gali pakenkti jums ir aplinkai.
Atskiro dėmesio verta drėgmė. Visi žinome, kad drėgnos malkos prastai dega. Tai reiškia, kad šilumos energijos jos išskirs labai mažai. Štai dėl ko jos džiovinamos dar prieš prasidedant šildymo sezonui. Tiesa, drėgmės lygis vis tiek jose išlieka pakankamai didelis, tarkim, galima išmatuoti apie 20 procentų labai gerai išdžiovintose malkose. Kalbant apie medžio pjuvenų briketus drėgmė nepakyla daugiau, kaip 8 procentai. Jų degumas gerokai geresnis.
Briketai yra puiki alternatyva kitam kietajam kurui. Jų privalumų tiek daug, o ir nekelia daug bėdų jų įsigijimas ar sandėliavimas. Pasiruošti šildymo sezonui tampa gerokai paprasčiau. Savo laisvą laiką geriau skirkite poilsiui.

Daugiau informacijos apie briketus ČIA.

Straipsnis paskelbtas: 2015-07-01