Transporterio juostos ir Europos pramonei

By | 2014-12-05

Transporterio juostos ir Europos pramonei
Transporteris arba konvejeris optimizuoja įmonės darbo procesus. Tai įrenginiai, kurie pagreitina ir supaprastina krovinių gabenimą. To pasekmėje didėja pelnas. Tai svarbiausi teigiami kriterijai renkantis konvejerius. Visuomet, kuomet yra kalbama apie juos, tenka skirti ypatingą dėmesį vienai jo daliai, tai – transporterio juostos.
Ji svarbi tuo, kad ant jos dedame įvairius daiktus, kurie iš lėto juda į ten, kur reikia. Jei tai sunkūs daiktai, tai šiai konvejerio daliai tenka didžiulė apkrova. Dažnai galima išgirsti, kad nauja juosta labai greitai įtrūksta ar visai nutrūksta. Tai nutinka ne visuomet tik dėl to, kad ji nekokybiška. Žinoma, kad svarbu konvejerio dalis ir detales įsigyti tik iš patikimų gamintojų bei pardavėjų, tačiau to nepakanka. Juosta privalo būti parinkta ne tik tinkamo ilgio ir pločio išmatavimų, bet ir pagal atitinkamas savybes, kurių reikalaujama dirbant tam tikromis sąlygomis. Jeigu yra didelė pažeidimų rizika, tai privaloma pirkti tik tokią juostą, kuri yra specialiai sukurta darbui sunkiomis sąlygomis.


Pasirenkamos transporterio juostos nulemia tai ar darbas bus sklandus, ar ne, todėl rinktis reikia atidžiai. Tai ne tik pinigai, kurie įmonei svarbūs, bet ir laikas, kuomet remontuojant ar keičiant juostą sustoja gamyba. Dažniausiai konvejeriai dirba nesustodami, t. y. 24 valandas per parą. Toks darbas priskiriamas prie sudėtingų darbo sąlygų. Juosta tokioms sąlygoms turi būti speciali, kuri atlaikys didžiulę apkrovą ir greitai nenusidėvės. Tai puikiai paaiškina, kodėl taip svarbu tinkamai pasirinkti transporterio dalis, kurios esant kai kuriems reikalavimams turi atitikti turimas savybes.
Labai svarbu, kad tinkamai parinkta juosta būtų taip pat tinkamai pritvirtinta. Nuo to juk priklauso tolimesnis darbas. Dažniausiai juosta pritvirtinama naudojant aukštos temperatūros ir slėgio presą. Ne visuomet įmonės, kurios naudoja konvejerius turi tokį įrengimą, todėl šis atsakingas darbas patikimas specialistams. Jie gali tokį darbą atlikti pas save įmonėje arba atvykti su įrenginiu. Rečiau juosta tvirtinama mechaniniu būdu. Kartais juosta tvirtinama klijais. Kuris būdas tinkamesnis, galima sužinoti pas pardavėjus ar gamintojus. Dabar tai padaryti nesudėtinga, nes informacija randama labai greitai ir paprastai, todėl belieka tik apsispręsti kokį transporterio juostos tvirtinimo būdą pasirinkti.
Šiuolaikinėse įmonėse naudojami transporteriai yra labai gerai išvystyti. Tai vienas iš dažniausiai pasitaikančių transportavimui skirtų įrenginių, kuris palengvina daugelį darbo procesų įvairiose darbo srityse. Tereikia tinkamai jį pasirinkti ir naudoti.