Svarbiausi diplominių darbų etapai

By | 2015-07-01

Svarbiausi diplominių darbų etapai

Diplominiai darbai: svarbiausi etapai

Diplominiai darbai – toks žodžių junginys gali išgąsdinti ne vieną, kuris yra ką tik pradėjęs studijas ir nesvarbu, bakalauras tai, magistras ar doktorantūra. Tačiau neretai yra sakoma, kad viskas atrodo baisu tik tol, kol su tuo nesusiduriama akis į akį. Panašiai yra ir su diplominiais darbais – mintis apie jų ruošimą baugins tik tol, kol nepradėsite to daryti. Na, o jei baimės vis dar daug, verta prisiminti ir kitą posakį, kad net ir patys didžiausi rasto darbai yra įveikiami, jei tik juos tinkamai padalinsime į keletą mažesnių darbų. Vėlgi, tą patį galima pasakyti ir apie diplominius darbus – veikite etapas, ir net nepajusite, kaip galutinis diplominio darbo variantas bus ant jūsų stalo.
Temos bei vadovo pasirinkimas
Nuo ko reikėtų pradėti? Patys pirmieji darbai, kuriuos turėsite atlikti norėdami paruošti diplominį darbą, yra tokie: pasirinkti temą bei vadovą. Tiesa, kai kuriais atvejais darbo vadovai yra tiesiog priskiriami arba galima rinktis vos iš kelių kandidatų, tad šiuo klausimu priimti sprendimą nėra sudėtinga, tačiau, kuomet kalbame apie temos pasirinkimą, reikia pastebėti, kad čia variantų yra ypač daug, todėl į šį etapą nederėtų numoti ranka – viską atidžiai apsvarstykite.
Darbo planas
Atlikus šiuos pirmuosius darbus metas prie kitų – turint temą, kuria bus ir ruošiamas rašto darbas bei vadovas, į kurį bus galima kreiptis patarimo, reikia turėti ir darbo planą. Paruoškite darbo planą, t.y., pradinius turinio, įvado variantus. Kaip žinia, įvadas yra esmių esmė, tuo tarpu pradinis turinio variantas neleis nukrypti nuo svarbiausių tikslų pradėjus rašyti.
Informacijos paieška
Svarbus yra ir kitas etapas. Tai – informacijos paieška. Rinkite viską, kas bent šiek tiek tinka jūsų pasirinkti temai – pradėję rašyti atsijosite tai, kas nėra svarbu. Na, o pradėję šį etapą, pasitelkite visas įmanomas priemones: pradedant moksliniais žurnalais ir užbaigiant paskaitų konspektais.
Teorinės bei praktinės dalies ruošimas
Turite temą, vadovo, darbo planą bei informacijos? Puiku, tai viskas, ko reikia, norint pradėti ruošti teorinę bei praktinę darbo dalis. Tiesa, visų pirma reikėtų koncentruotis į teorinę, ir tik po to į praktinę dalį. Kaip rodo statistika, studentai kur kas ilgiau ruošia praktines šių darbų dalis. Taip yra todėl jog būtina atlikti tyrimus, skaičiavimus, maža to, jei teorinę diplominio dalį galima parašyti jaukiai įsitaisius ant sofos, tai norint tinkamai paruošti praktinę dalį gali tekti aplankyti ne vieną įmonę ir pan.

Daugiau panašių straipsnių rasite – moksliniai darbai.

Straipsnis paskelbtas: 2015-07-01