Kai medžių šakos pradeda barbenti į langus

By | 2016-08-03

Kai medžių šakos pradeda barbenti į langus

Greičiausiai, kad ne kiekvienam, bet daugeliui tekdavo pabusti naktimis nuo neįprasto garso, kuris lyg įkyrus vabzdys skirtingais intervalais sudrumsčia ramybę ir kas svarbiausia, tokie garsai būna ne tik naktimis, bet dažnai ir dieną. Kas tai galėtų būti? Išgirdę atsakymą nusišypsos kiekvienas, nes tai yra medžio šakų garsas, kai jos atsitrenkia į namo stogą, sienas ar net langus. Suprantama, kad grožėtis gamta yra viena, bet džiaugtis keliamais jos neįprastais garsais – menkas malonumais, kai ji griauna poilsio bei ramybės stabilumą.

 

Medžių genėjimas yra įprastas kiekvieno namo ar įmonės kiemo reiškinys, kuris neišvengiamas kai rūpinamasi ne tik kiemų estetiniu grožiu, bet dar ir ramybe bei svarbiausia – saugumu. Kas čia tokio, juk medžiai užauga ne per dieną ar metus, gali pagalvoti daugelis, bet privalu žinoti, kad kiekviena medžių rūšis turi savo skirtingus genėjimo būdus, periodus jų atlikimui bei metų laiką, jei norima išsaugoti ir medį, ir ramybę bei estetišką aplinką. Apleidus medžių priežiūrą ir leidus gamtai elgtis kaip nori ji pati, ateityje galima sulaukti ženkliai didesnių išlaidų genint medžius ar šalinant medžio šakų sukeltų padarinius.

 

Vienas iš svarbiausių ir sudėtingiausių medžių ir krūmų priežiūros darbas yra genėjimas. Kiekvienai medžių rūšiai ir želdyno paskirčiai turi būti taikomi skirtingi genėjimo būdai ir jie turi būti atlikti tinkamiausiu metu. Genėti bet kaip ir pavėluotai reiškia neatitaisomai suluošinti ir nusilpninti medžius, o save pasmerkti dar didesniems papildomiems genėjimo darbams. Apskritai miestų ir miestelių želdinimui auginamų ir juose jau augančių medžių genėjimas dažnai yra neišvengiamas ir periodinio pakartojimo reikalaujantis darbas.

 

Tik pamanykite, kam reikalingas tas medžių genėjimas, galėtų pagalvoti ne vienas, todėl norime supažindinti su genėjimo tikslais ir rezultatais, kurie siekiami medžių kiemuose priežiūros pagalba.

Taigi, medžių genėjimas leidžia pašalinti sausus ar nusilpusius medžius, kurie, kenkėjų, šalčio, oro temperatūros kaitos bei ligų, gali kelti riziką ne tik Jūsų turtui, bet ir kelti pavojų savininkų ir aplinkinių gyvybės saugumui. Jeigu Jums rūpi senų medžių išlikimas privalu žinoti, kad tinkamai nugenėjus senų medžių lają, jie labiau atsigauna ir tampa gyvybingi, kas pasireiškia jų atsidėkojimu Jums – vešliomis lajomis. Genėjant medžius išlaikoma pusiausvyra – balansas, kai dėl per didelės lajos jiems pradeda trūkti maistinių medžiagų, o šaknys pradeda kilti į paviršių. Nedidelėse erdvėse, medžių genėjimas padeda išspręsti ir erdvės užimtumo problemą, kai estetika prasilenkia su patogumais.

Tad, jei tikrai Jums rūpi medžiai ir tuo pačiu kiemo grožis bei ramybė jame, medžių genėjimas – geriausias pasirinkimas sprendžiant šiuos klausimus ir belieka tik palinkėti ramybės naktimis ir nepakartojamo grožio džiaugsmo dienomis.

Pjovimas ir genėjimas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *