Konvejerio ir transporterio juostos, vulkanizavimas, ūkiui ir pramonei

By | 2014-10-25

Konvejerio ir transporterio juostos, vulkanizavimas, ūkiui ir pramonei

Transporterio juostos
Vis dažniau dalis darbo patikima transporteriams, kurie dar gali būti vadinami konvejeriais. Tai didesnis darbo našumas ir didžiulė nauda įmonėms, kurios naudoja šiuos įrenginius. Viena iš svarbiausių dalių – konvejerio juosta, ant kurios dedami įvairūs kroviniai.
Daugelis žino, kad perkant įrenginius yra svarbi jų kokybė. Reikėtų pasirūpinti, kad juosta atitiktų darbo sąlygas. Pavyzdžiui, jeigu konvejeris bus naudojamas sunkiomis sąlygomis, kuomet darbo krūvis bus nepertraukiamas ir kroviniai sunkūs, tai privalo būti parinkta tokia juosta, kuri bus aukšto atsparumo. Žinoma, kiekvienas atvejis yra individualus, todėl visuomet verta klausyti rekomendacijų iš specialistų. Jei tinkamai pasirenkamas įrenginys, tai galima sakyti, kad pusė darbo jau yra atlikta, tačiau to nepakanka. Būtina užtikrinti ir tinkamą jų įrengimą bei eksploatavimą.


Vertėtų paminėti ir tai, kad svarbu, kokiu būdu yra pritvirtinta konvejerio juosta, juk nuo to tiek daug priklauso. Tai atliekama keliais būdais. Populiarus būdas – mechaninis tvirtinimas. Šiam darbui atlikti naudojami specialūs mechanizmai. Kiekvienu atveju labai svarbu, kad transporterio juostos būtų tinkamai pritvirtintos, todėl galima rinktis, kuris būdas priimtinesnis. Ne tik mechaniniu būdu tvirtinama juosta, bet ir karštuoju ar šaltuoju. Pastarasis atliekamas su specialiais klijais. Jais pritvirtinama juosta. Populiariausias būdas – karštasis, kuris itin dažnai pasirenkamas. Taip yra ne be reikalo, nes būtent toks tvirtinimas užtikrina aukštą juostos sukibimo lygį. Be to, daugeliu atvejų labai svarbu, kad neliktų sukibimo žymių, o tai gali garantuoti tik karštasis tvirtinimas.
Konvejerio juosta skirta transportuoti įvairius daiktus. Tai ne tik maisto pramonėje gaminami produktai, bet ir įvairios trąšos, statybinės medžiagos, metalo gaminiai ir daugelis kitų produktų ar gaminių. Priklausomai nuo to, kur ir kas bus dedama ant juostos, parenkama tinkama. Ji gali būti skirta tiek aštriems kroviniams, tiek ir biriems produktams. Taip pat parenkama ir pagal tai, kokios oro sąlygos bus tuomet, kai ji bus naudojama. Tam, kad išsirinkti tinkamą reikia gerai žinoti įvairias transporterio juostų savybes. Tai jums padės padaryti pardavėjai arba gamintojai.
Kiekvienas atvejis, kuomet reikalingas transporteris reikalauja atidumo renkantis. Labai svarbi ir juosta, kurios dėka galima transportuoti įvairius daiktus. Kiekviena įmonė, kuriai reikalingi tokie įrenginiai ieško geriausio būdo, kaip įmanoma geriau pasinaudoti jais, todėl visuomet verta investuoti į patikimus konvejerius ir jų dalis. Taip pat nepamirškite apie teisingą eksploatavimą ir priežiūrą visą naudojimosi laikotarpį.

UAB “Baltic Belt” telefonas: +370 659 09379

Straipsnis parašytas: 2014-10-14