Namo statybai reikalingos ir plytos

By | 2015-06-05

Namo statybai reikalingos ir plytos

Silikatine plyta
Nuo senų laikų namo statybai naudojamos plytos. Šiuo metu sparčiai kinta reikalavimai ir statybų technologijos, o kartu su jomis kinta ir statybinės medžiagos. Dabar vietoje paprastos keraminės plytos naudojamos silikatinės plytos. Naujos technologijos lemia ir geresnes technines medžiagų savybes, kurios pagerina statybų galutinį rezultatą.
Skaičiuojama, kad pastaruosius dešimt metų iš silikatinių plytų buvo pastatyta kelis kartus daugiau pastatų, nei iš keraminių. Verta paminėti ir tai, kad tai nėra labai nauja medžiaga. Galima būtų ją pavadinti „iš naujo atrasta“. Mūsų šalyje silikatinės statybinės medžiagos naudojamos jau apie šimtmetį. Dėka daugybės teigiamų savybių jos pelnė teigiamas nuomones iš statytojų.
Pagrindinis privalumas – universalumas. Jos puikiai tiks tiek mažaaukščių, tiek ir daugiaaukščių pastatų statyboms. Iš jų galima mūryti ne tik išorines, bet ir vidines sienas. Tam gaminamos apdailos ir paprastos silikato plytos. Iš šios medžiagos pagaminti gaminiai yra atsparūs ne tik ugniai, bet ir korozijai, tad nereikia bijoti neigiamo aplinkos poveikio net ir po daugelio metų. Tokia silikatine plyta yra ilgaamžė ir ekologiška. Ji neteršia aplinkos ir nekenkia žmonių sveikatai. Sudėtyje yra kvarcinis smėlis, kalkės ir vanduo.
Paminėjus kai kuriuos privalumus, dera plačiau pakalbėti apie tai, kas labai aktualu visiems gyvenantiems tokio klimato zonoje kaip Lietuva gyventojams. Visi nori, kad pastatas būtų šiltas, o statybinės medžiagos nekainuotų labai brangiai. Vis dėl to, pigios ir labai geros prekės nėra. Reikia galvoti apie tai, kad sumokėjus daugiau už silikatines plytas galima bus sumažinti išlaidas šilumai šaltais žiemos mėnesiais. Šiluminė varža atitinka visas rekomenduojamas normas t.y. R bus ne mažiau kaip 3,3 m2K/W. Tai užtikrinama dėka išorinės mūro sienos konstrukcijos, kuri gali būti iš dviejų arba trijų sluoksnių. Gamintojas pasirūpino ne tik šiluminėmis savybėmis, bet ir atsparumu šalčiui, kuris yra ne mažesnis kaip 35 šildymo ar šaldymo ciklai. Gamintojas užtikrina, kad tiek ciklų šios plytos nepatirs jokių irimo požymių. Gyvenant tokiame name bus užtikrintas ir tinkamas vidaus patalpų mikroklimatas, o tai teigiamai atsiliepia žmonių sveikatai.
Kiekviena statybinė medžiaga turi privalumų ir trūkumų. Visais atvejais reikia labai gerai pagalvoti, ką reikėtų naudoti statant namus ar kitus pastatus. Svarbu visuomet rinktis tik aukštos kokybės medžiagas, nes pastatai turi būti ne tik ilgaamžiai, bet ir šilti, tvirti bei užtikrinti komfortišką gyvenimą.

Daugiau informacijos apie statybines medžiagas rasite ČIA.

Straipsnis patalpintas: 2015-06-05