Dujų silikatas. ARKO blokeliai

By | 2018-11-26

Jei nusprendėte statyti namus, tokiu atveju tikrai galėsite rinktis iš labai didelio statybinių medžiagų asortimento. Savaime suprantama, dažniausiai pirkėjų žvilgsnis nukrypsta į pačius populiariausius gaminius. Jei kalbėtume apie pasirinkimus, kurie pasirenkami dažniausiai, matytume, kad Arko bei dujų silikatiniai blokeliai yra ypač populiarūs pasirinkimai. Vis dėlto, svarbu pabrėžti, kad abu šie gaminiai iš tiesų puikiai tinka statyboms ir turi daug gerų savybių,  tačiau pirkėjas turėtų žinoti ir tai, kad tarp šių dviejų gaminių egzistuoja ir daug įvairių skirtumų, kurie gali įtakoti pasirinkimą. Taigi, kokie jie?

Dujų silikato blokeliai

dujų silikatas

 

Skiriasi gamybai naudojami komponentai

Vienas skirtumų, kuris pastebima bene greičiausiai, yra gamybai naudojami komponentai. Svarbu pasakyti, kad Arko blokeliai yra gaminami iš vandens, smėlio bei kalkių, tuo tarpu dujų silikato blokeliams gaminti reikia ne tik išvardintų medžiagų, bet ir aliuminio pastos.

Skiriasi gamybos procesas

Skiriasi ne tik medžiagos iš kurių yra gaminami šie gaminiai, bet ir pats gamybos procesas. Štai, pavyzdžiui, gaminant dujų silikato blokelius, jie yra tiesiog išpučiami (dėl šios priežasties deja šiluminė varža). Tuo tarpu gaminant Arko blokelius, jie yra suspaudžiami.

Skiriasi daugybė techninių savybių

Nors kuomet kalbama apie šiuos du gaminius dažniausia yra sakoma, kad jie- ekologiški, ilgai tarnaujantys, tuo pat metu negalima pamiršti, kad egzistuoja daugybė techninių savybių skirtumų. Štai, keletas puikių pavyzdžių: Arko blokelių tankis siekia nuo 1300 iki 1600 kg/m3, tuo tarpu duju silikato blokeliai ir tankis yra nuo 400 iki 600 kg/m3. Tam tikrus skirtumus galima išvysti ir tuo atveju, kai kalbame apie drėgmės įgėrį: Arko blokeliuose jis siekia nuo 3 iki 5 procentų, tuo tarpu dujų silikato blokeliuose šis dydis yra gerokai didesnis – siekia apie 10 procentų. Dar didesni skirtumai bus pastebėti, jei įvertinsime vandens įmirkį: Arko blokeliuose jis siekia 18 procentų, tuo tarpu dujų silikato blokeliuose – apie 50 procentų.

Kaip matyti, šie du gaminiai turi labai daug privalumų, tačiau skirtumų – taip pat netrūksta. vis dėlto, aišku viena – ir vienas, ir kitas pasirinkimas puikiai tinka statyboms. Na, o, jei niekaip negalite nuspręsti, kuris pasirinkimas yra geresnis, atkreipkite dėmesį į konkrečius rodiklius ir pasvarstykite, ar jie atitinka jūsų lūkesčius. Na, o jei surasti teisingiausią atsakymą sunku – nepamirškite profesionalų patarimų.