Sienų blokeliai neatlaikė apkrovos ir subyrėjo

By | 2015-09-03

Sienų blokeliai neatlaikė apkrovos ir subyrėjo

Visi statybininkai žino, kokius blokelius reikia mūryti sienoms, o kokius pamatams, bet paprastam žmogui tai nieko nesako.

Sienų blokeliai

sienų blokeliai

Jei užsisakysite savo individualaus namo statyboms statybų bendrovę su darbų vadovu, tai visą laiką galėsite stebėti kaip jos vyksta, pirkti statybines medžiagas ir vyksti į žvejybą. tačiau, jei statyti namą “susapnavote” ir nusprendėte patys, tada Jums teks apsiginkluoti ir kantrybe, ir žiniomis.

Pradėjus statyti namą, kokių Jums reikia pamatų tikrai susirasite internetinėje erdvėje, nes išsimūryti iš blokų ar išpilti betonu pamatus nėra sudėtinga. Svarbiausia tinkamai susidėti izoliacines medžiagas. Visai kitas reikalas, kai statybų procesas pereina prie sienų mūrijimo, juk stogas dedamas, klojamas ar maunamas ne ant kamino 🙂 Blokelių sienoms rūšių yra begalės, tad kurie geriausiai tiktų Jūsų namo stovėjimo erdvės klimatui ar žinote? sumūryti sienas iš bet kokių blokelių galima, bet ar atlaikys stogo krūvį sienu blokeliai? negalima rizikuoti savo ar aplinkinių gyvybėmis dėl to, kad norėjote pataupyti ir sienas sumūrijote kaip papuola ir iš bet ko. Mat jį bala, kad atliekos būtų likusios nuo kokybiškų medžiagų, tada tokiu atveju, jei jau užsidegėte, tai galima ir pažaisti. Bet kai sienos mūrijamos ne tos paskirties blokeliais, kurie atlaiko labai mažas apkrovas, o namas statomas dviejų aukštų su palėpe tikėtina, kad toks namas bus kaip vieno iš trijų paršelių, tik vilko laukti nereikės, jis gali sugriūti ir pats.

Taigi, visada klausinėkite pardavėjų apie jų siūlomas prekes ir klauskite jų pačių nuomonės, gal kas statėsi, gal kas pardavė giminaičiams ir taip toliau. Galų gale sužinosite labai daug naudingos informacijos, kurie blokeliai yra itin atsparūs statiniams krūviams, kurie nepraleidžia drėgmės, o kiti, kurie atsparūs itin dideliems oro temperatūros svyravimams, nes žiemos Lietuvoje šaltos, o vasaros karštos. Tinkamai šių kriterijų neįvertinę, po kelių metų suprasite apie ką buvo užsimenama šiame straipsnyje ir nuo ko norėjome Jus apsaugoti.

Taip pat skaitykite:

Blogas oras, lietus, šaltukas ar didelis karštis yra tie veiksniai, kurie labai greitai parodo visas sienų mūrijimo broko smulkmenas, nuo nedidelių plyšių iki skylės į kurią galima įkišti ranką. Taigi, prieš mūrydami sienas visada konsultuokitės, nes kitaip Jūsų stogas gali užkristi ant Jūsų pačių, o vaikščioti namuose su šalmu ir nepatogu ir nepatartina 🙂

Straipsnis paskelbtas: 2015-09-03