Ne tulpės vilioja lietuvius vykti į Olandiją

By | 2014-09-17

Ne tulpės vilioja lietuvius vykti į Olandiją

Oranžinė Olandija vilioja visus

Yra pasaulyje šalis, kur oranžinė spalva labai populiari, bent vieną kartą metuose ja nusidažo visų miestų gatvės. Ten dar ir tulpės žydi, jie ir futbolą velniškai gerai geba žaisti, nors šis kraštas ir nedidelis, bet jį aplankyti verta. Žinoma, tai Olandija.

Kaip nuvykti į šią šalį žino kiekvienas. Galima keliauti automobiliu, jei patinka kentėti nugaros skausmus, tai vykite autobusu, o jei norite čia atsidurti greitai, pigiai ir saugiai, tik lėktuvu. Pigių bilietų pasiūla nemenka, tereikia jį įsigyti, susikrauti lagaminus ir iš arti susipažinti su olandiška kultūra.

Su Olandija galima susipažinti pakankamai tradicišku maršrutu, tai Amsterdamas, Roterdamas, Delf (nedidelis miestas tarp Roterdamo ir Hagos) bei Leidenas. Pastarasis garsus tuo, kad yra universitetinis miestas ir žymiojo menininko Rembranto gimtinė. Mieste veikia seniausias šalies universitetas. Beje, būtent čia XVI a. buvo išaugintos pirmosios tulpės Olandijoje.

Na, o jei patinka lankytis skirtinguose muziejuose, tai jums pasisekė, nes šalyje jų nemažai. Įstaigos pakankami skirtingos, bet turtingos savo kolekcijomis, o Amsterdamas tinka ne tik pasivaikščiojimui po kanalus, bet ir skirtingų epochų ar idėjų detaliam tyrimui. Čia rasite visame pasaulyje puikiai žinomo dailininko Van Gogo muziejų. Ten galima susipažinti su menininko palikimu. Dabar jau duris po gan ilgos rekonstrukcijos atvėrė ir Olandijos nacionalinis muziejus. Tai didžiausias muziejus Nyderlanduose, turintis daugiau nei vieną milijoną lankytojų per metus. Muziejus turi neprilygstamą kolekciją religinių kūrinių iš aukso amžiaus meno šedevrų. Dėl didelio eksponatų skaičiaus, apžiūrėti muziejų dienos nepakanka. Yra dar ir istorinis žydų muziejus, Anos Frank namai, Tropikų bei Biblijų muziejai, žinoma, čia gyvena ir didžiausias mokslo ir technologijų centras Nyderlanduose – Nemo.

Akivaizdu, kad kultūriniu bei pažintinių pramogų čia netrūksta, nors Olandija turistus iš viso pasaulio vilioja ne vien tik jais. Susipažinti su vietiniu gyvenimu būdu yra prasminga patirtis, patys šalies gyventojai vertina paprastumą. Gal todėl miesto gatvėse tiek daug dviračių, ant kurių nebijo atsisėsti ir labai aukštas pareigas užimantys asmenys. Mes turime ko pasimokyti iš šio krašto. Juk genialumas bei gyvenimas malonumas slypi elementariame paprastume.

Taigi, ne tulpės vilioja lietuvius vykti į Olandiją

Artėja atostogų metas? O gal turite kelias laisvas dienas. Neabejokite, įsigykite pigius lėktuvo bilietus ir patirkite gyvenimo žavesį oranžinėje šalyje.

Taip pat skaitykite:

Pigūs aviabilietai.

Pigūs bilietai.

Pigiausi.