Kriterijai ir kelionių suskirstymas

By | 2017-06-11

Kriterijai ir kelionių suskirstymas

Kelionės, kelionės, kelionės…

Vos tik prakalbus apie keliones, iš karto galima sulaukti pačių gražiausių epitetų, skirtų joms apibūdinti: vieni žmonės tvirtina, kad kelionės yra tai, be ko jie negali gyventi; kiti sako, kelionės priverčia pažiūrėti kitu kampu į savo gyvenimą o kiti tvirtina, kad kelionės yra pats gražiausias ir įdomiausias dalykas, kuris gali nutikti gyvenime. Vis dėlto, nors su šiomis nuomonėmis galima sutikti, ko gero, pats svarbiausias dalykas yra tas, kad kelionės – neišsemiama tema. Maža to, kelionės gali būti pačios įvairiausios bei skirstomos pagal daugybę įvairių kriterijų. Kaip tik apie juos šį kartą ir kalbėsime. Na, o šių kriterijų žinojimas galbūt padės suprasti, kokių kelionių iš tiesų reikia jums. kriterijai…

Pagal pobūdį

Bene vienas svarbiausių kriterijų, pagal kurį galima skirstyti keliones, yra jų pobūdis. Nors skiriami įvairūs jų pobūdžiai, pačios populiariausios yra: pažintinės, poilsinės, piligriminės, slidinėjimo kelionės bei kruizai. Tiesa, pastaruoju metu ypač populiarėja ir dar viena tipo kelionės – kombinuotos kelionės, kuomet dėmesio skiriama įvairiems deriniams, pavyzdžiui, ne tik pažinimui, bet ir poilsiui. Šiek tiek mažiau populiarios yra tokio pobūdžio kelionės, kurių metu vykstama apsipirkti.

Su draudimu ir be jo

Dar vienas kriterijus, pagal kurį galima skirstyti visas egzistuojančias keliones, yra draudimas. Reikia  pastebėti, jog pigiausias kelionės draudimas skaičiuoklėje yra labai naudinga paslauga, todėl turėtų būti reikalingas kiekvieną kartą susiruošus į kelionę, tačiau praktika rodo,  kad žmonės šią paslauga yra linkę naudotis tik tuo atveju, kai vyksta į ilgas keliones, kurių metu lankomi tolimi kraštai. Belieka tik pridurti, kad tokie sprendimai kaip pigus kelionės draudimas internetu (kuomet draudimą galima įsigyti ne tik greitai bei patogiai, bet ir taupant savo pinigus), ilgainiui turėtų pakeisti keliautojų požiūrį.

Pagal vietovę

Keliones galima skirstyti ir pagal tai, kur yra keliaujama: vietinės  (kuomet keliaujama po savo šalį) bei nevietinės (kuomet vykstama į svečias šalis).

Pagal planavimo pobūdį

Kelionės gali būti skirstomos ir pagal planavimo pobūdį: nors nemaža dalis žmonių įgyja jau paruoštus kelionės paketus, reikia akcentuoti, kad  vis daugiau ir daugiau žmonių pasiryžta keliones planuoti savarankiškai. Beje, lyginant su jau  paruoštais kelionių paketais, nesunku pastebėti, kad savarankiška kelionių planavimas reikalauja daugiau pastangų, tačiau turi daugiau privalumų.

Taip pat skaitykite:

Kaip matyti, kelionės gali būti skirstomos pagal įvairius kriterijus, o jų žinojimas padės nuspręsti, kokios kelionės labiausiai tinka jūsų atveju.