Konvejerio ar transporterio ritinėliai

By | 2015-01-14

Konvejerio ar transporterio ritinėliai
Vis sparčiau tobulėjanti pramonė ir spartėjantys gamybos tempai skatina konvejerių gamybą bei pardavimus. Naudojami vis naujesni metodai šiems įrengimams gaminti, tačiau, kai kurios jų dalys yra nepakeičiamos. Tai konvejerio ar transporterio ritinėliai, kurie gali būti tiek metaliniai, tiek ir plastikiniai (HDPE). Taip pat svarbu ir, pavyzdžiui, išlygiavimo ar centravimo stotys, kurios yra skirtos transporterio juostos palaikymui ar jos nukreipimui.
Kalbant apie detales verta atminti, kad net ir kokybiškai pagamintos gali sugesti, todėl svarbu ne tik tinkamai rūpintis visu įrengimu, bet ir turėti patikimus specialistus, kurie jam sugedus skubiai atvyktų ir išspręstų problemas. Žinoma, kad daugelis mano, jog konvejeris yra toks, kad dirbs visu pajėgumu 24 valandas per parą ir taip ištisus metų metus. Deja, net ir puikiai išvystytos šiuolaikinės technologijos negali to užtikrinti. Net ir pats geriausias prietaisas gali sugesti. Žinoma, kad daug kas priklauso nuo to, kaip juo naudojamasi, todėl visi transporterių savininkai privalo žinoti kaip juos prižiūrėti ir užtikrinti tinkamą jų eksploatavimą. Tik tai padės išvengti gedimų anksčiau laiko.
Kaip jau buvo paminėta, labai svarbūs yra ritinėliai. Pramonėje gali būti naudojami konvejerio ar transporterio ritinėliai metaliniai ir plastikiniai (HDPE). Jie gaminami pagal standartinius išmatavimus arba pagal klientų pageidavimus. Ritinėliai skirstomi pagal tai ar yra lygūs, ar palaikantieji, ar turimą atsparumą smūgiams. Priklausomai nuo to, kur jie bus naudojami parenkami tinkami. Pavyzdžiui, lygūs ritinėliai skirti darbui didelėmis apkrovomis ir lauko sąlygomis, o smūgiams atsparūs bus tinkami ten, kur reikalingas atsparumas ne tik smūgiams, bet ir nusidėvėjimui. Ne tik šios dalys svarbios. Svarbu ir centravimo stotys ar išlygiavimo mechanizmai. Tarkim centravimas svarbus tam, kad galima būtų suvaldyti vieną iš svarbiausių transporterio dalių – juostą.
Kartais bandoma išskirti pagal svarbumą konvejerių detales. Žinoma, kad, pavyzdžiui, juosta bus svarbi, tačiau ji negali būti viena. Taigi, visą įrenginį sudarančios dalys yra ir bus svarbios. Tai ne tik juosta, ritinėliai ar velenai. Svarbūs net ir mažiausi sujungimai. Tik užtikrinant visos visumos kokybę ir tinkamą sumontavimą galima paprastai naudotis transporteriu. Tai nepakeičiamas įrenginys, kuris palengvina daugelio iš mūsų darbą.
Kiekviena įrenginio dalis yra svarbi, o ypatingai tos, kurios priklauso konvejeriui. Tai juk toks įrenginys, kuris gali nepertraukiamai dirbti ypatingai sunkiomis darbo sąlygomis. Pasirūpinti juo turėtų specialistai, tačiau užtikrinti tinkamą naudojimąsi privalote jūs, o ne kas kitas.

UAB “Baltic Belt” telefonas: +370 659 09379

Straipsnis parašytas: 2015-01-14