Guminė transporterio ir konvejerio juosta

By | 2014-12-16

Guminė transporterio ir konvejerio juosta
Nepakeičiamasis transporteris tapo neatsiejamas nuo daugelio įmonių, kuriose reikalingas nepertraukiamas darbas gabenant įvairius tiek lengvus, tiek ir itin sunkius krovinius. Verta išskirti pagrindinę jo dalį, tai yra guminė transporterio juosta. Greitis, patikimumas ir įmonės pelno didėjimas. Tai transporterio nuopelnas.
Dažnai renkantis juostą susiduriama su dideliu pasirinkimu. Labai svarbu atminti, kad svarbiausia yra tai, kokiomis sąlygomis bus dirbama. Prie sudėtingų darbo sąlygų priskiriamos tokios sritys, kaip kalnakasyba, sprogstamųjų medžiagų gamyklos, metalo gamyba. Visur ten, kur ant konvejerio bus dedami sunkūs ar aštrūs kroviniai privalo būti speciali juosta, kuri atlaikys tokią didelę apkrovą. Verta paminėti, kad netinkamai parinkta juosta yra pavojinga. Ypatingai, jei paprasta ir nekokybiška juosta bus parengta darbui sunkiomis sąlygomis, tai visa tai gali baigtis pavojumi darbuotojų saugumui. Visuomet prieš įsigyjant konvejerio dalis reikia pagalvoti apie tai, ar jos bus tinkamos ir ar jos tinka saugiam darbui.
Labai svarbu, kad renkantis kas geriausia jūsų įmonei, atkreiptumėte dėmesį į tai ar jis tinkamas tokiam darbui, kuris bus vykdomas. Šiuo metu rinkoje siūlomos įvairių savybių turinčios juostos. Pavyzdžiui, dirbant metalo detalių gamybos įmonėje, svarbu, kad guminė konvejerio juosta arba transporterio, atlaikyti ne tik sunkius ar aštrius krovinius, bet ir stipriai įkaitintus, nes dedant pagamintą dar karštą detalę gali išsilydyti juostos guma. Dažniausiai konvejeriai palengvina darbą maisto pramonėje. Perkant juostą darbui tokioms sąlygoms būtina, kad ji atitiktų keliamus sanitarinius reikalavimus.
Dažnai manoma, kad tinkamai išsirinkti yra labai sudėtinga, tačiau tai nėra tiesa. Pirmą kartą perkant konvejerį ar jo dalis visuomet konsultuojamasi su pardavėjais ar gamintojais. Vėliau, kuomet prireiks papildomų jo dalių jūs jau žinosite, ko jums reikia pagal tai, kokią veiklą vykdote. Darbo metu gali atsirasti ir gedimų, tačiau svarbiausia žinoti kur kreiptis jiems įvykus. Dažnai tuo užsiima įmonės parduodančios transporterius ir jų dalis. Šie specialistai gerai išmano darbo specifiką bei tiksliau nustato gedimus, nei tie, kurie tik remontuoja panašius įrenginius. Net ir mažiausia konvejerio detalė gali būti gedimo priežastimi, todėl specialistas privalo turėti pakankamai žinių šioje srityje.
Žinoma, kad net ir geriausia juosta skirta transporteriui gali turėti pažeidimų, tačiau laiku ir tinkamai ją tikrinant bei prižiūrint galima išvengti daugybės nesklandumų. Tai leis konvejeriui nuolat sklandžiai ir tinkamai atlikti savo darbą, o įmonės savininkams džiaugtis greitu darbu bei didėjančiu pelnu.

Straipsnis parašytas: 2014-12-16