Griovimo darbai – vienas iš statybos etapų

By | 2020-10-08

Griovimo darbai – daugelio statybos etapų pradžių pradžia. Šiandien paliesime aktualią temą tarp statytojų – Griovimo darbus. Daugelis statytojų yra įsitikinę jog renovuoti seną, kritinės būklės pastatą yra finansiškai nenaudinga. Nieko nėra amžina, net ir apšiltinus pastatą iš naujo jo pagrindinės konstrukcijos nepakeisime. Todėl daugelis renkasi pilną pastato griovimą ir inicijuoja naują statybą. Tad naudinga paliesti temą plačiau.

Būtent teisingas griovimo darbų organizavimas veda prie greitos naujos statybos pradžios. Daugeliui kyla klausimų į ką reikia atkreipti dėmesį griaunant senos statybos pastatus ir namus, bei ruošiantis naujai statybai.

Griovimo darbai

griovimo darbai

Pirmausią viskas priklauso nuo griaunamo objekto, ar jis nepriklauso nacionaliniam paveldui, jeigu taip, tuomet šio pastato griovimas negalimas, leidžiama tik restauracija išlaikant pirminį pastato stilių bei to meto architektūros detalės. Na o jeigu pastatas nepriskirtas jokiai kategorijai, tuomet reikia surinkti visus reikiamus leidimus griovimo atlikimui, informuoti kaimynus, bei susidaryti griovimo darbų planą, kad griaunant nepažeisti kitų aplinkinių pastatų. Priklausomai nuo griaunamo dydžio objekto, labai svarbu pasiruošti statybinių atliekų išvežimui, nes griaunant daugiaaukštį pastatą jų bus ypatingai daug, ir jos trukdys tolimesniam griovimo darbų atlikimui. Statybinio šiukšlių konteinerio šiam etapui gali užtekti tik reikia pasirūpinti jo tinkamu ir greitu pakeitimu į tuščią. Ir jei kreipsitės į griovimo-darbai-klaipeda.lt specialistus, tuomet griovimo darbai vyks greitai, sklandžiai, kokybiškai ir su maksimalia sauga.

Atlikus pastato sienų griovimo darbus iki pamatų, pradedami griauti pamatai, bei lyginamas pagrindas naujai statybai. Kuomet sklypas išlygintas ir nebėra griovimo pėdsakų, galima pradėti naują statybą. Naujos statybos pradžia be statybos darbų leidimo – SDL negalima. Todėl projektas turi būti patvirtintas ir išimtas SDL prieš darbų pradžią. Kuomet visi dokumentai tvarkingi, galima pradėti statybos darbus.

Kaip matote griovimo darbai yra neatsiejama statybos darbų dalis, kuri turi būti atliekama norint užtikrinti sklandų statybos darbą.

Griovimo darbų kaina

Griovimo darbų kaina labai priklauso nuo apimties, bei griaunamų objektų ir naudojamos technikos. Jeigu bus griaunama rankomis, pavyzdžiui, kad ir sienos daugiabutyje, bus taikomas vienoks įkainis, jeigu mechanizuotai griaunamas pramoninis ar kitokios paskirties pastatas, tuomet griovimo kainos bus didesnės. Viskas derinama su griovimo įmone derybų metu. Patariame įsivertinti ir šiukšlių bei statybinių atliekų išvežimo kainas.